| Pandicorn123 a întrebat:

Ok, deci intrebarea asta va fi putin cam ciudata dar in fine.
Pana acum 3 saptamani ( aprox) ascultam Pop, si as putea spune ca eram obsedata dupa trupa One Direction, pur si simplu nu imi puteam vedea viata fara ei, mda, nasol. Insa cum am zis, acum 3 saptamani, un baiat si-a pus o poza noua de profil pe facebook, si mi-a aparut la noutati, el la descriere avea un link. Curiozitatea m-a facut sa il deschid, era o melodie rock, am ascultat-o si a inceput sa imi placa la nebunie. Deja uitasem de 1D si tot ce tinea de ei. Chestia e ca de atunci cam totul s-a schimbat. In astea 3 saptamani, ascult doar rock incontinuu diferite melodii, am inceput sa imi schimb incet, incet stilul, vreau si look'ul, chiar si comportamentul. Trebuie sa mentionez, ca din "dedicata"fata pentru 1D ce eram am devenit un hater pentru ei. Ca si cum ma trezisem la realitate, imi dadeam seama de fapt ca erau doar o trupa comerciala care. ma rog, nu mai conteaza.
Pe de alta parte, as putea spune ca am doua vieti. ATENTEIE! Am spus doua vieti, nu doua FETE. Adica, pe o parte, cum am zis, ascult rock, tralala ma chinui sa devin rockerita pentru ca (,) chiar imi doresc, iar in cealalta parte, sunt fetita aia inofensiva. Problema e, ca nu vreau ca oamenii din "lumea"in care asculta rock sa afle si de cealalta parte a mea si nici ca oamenii ( colegii mai ales ) din partea cu inofensivitatea nu vreau sa afle de partea cu rock'ul. Ma ascund efectiv si imi e destul de greu. Ce sa fac? sa las partea cu "fetita dragalasa"in trecut si One Direction si tot? Si sa ( ok acum vine o propozitie cam copilareasca dar nu am cum sa ma exprim altfel) Sa dezvalui oamenilor ce sunt de fapt?, si ce imi place? A da, poate va intrebati de ce ma tem ca oamenii care ma cred fetita aceea inofensiva, pai. Ma tem de gurile lor. Pentru ca bag mana in foc ca daca se afla ca eu m-am dat pe rock incepe barfa, si stiu ca nu ar trebui sa imi pese parerea celorlalti, dar pur si simplu eu nu le critic lor gusturile sau viata lor si doare cand vezi ca esti criticat/a.
Deci ce ar trebui sa fac? Imi place mult stilul rock, si tot ce tine de el, adica, pana si genul de baietii care imi placeau mi l-am schimbat, imi plac rockerii, unii dintre ei, pletoseii sunt super draguti, ceea ce e ciudat pentru ca inainte nu ii puteam suporta. Astept raspunsurile voastre, dau funda celui mai bun raspuns happy

Răspuns Câştigător
| Dragonfly6 a răspuns:

straight face Bine, banuiesc ca ai pe undeva la 10-14 ani, dar nu asta conteaza.
Nu pricep de ce vrei sa ascunzi "cele doua vieti" ale tale una de cealalta. Nu poti sa-ti dai seama ca orice incerci sa ascunzi tot se va afla? Daca lumea va barfi, ce? Daca nu-i bagi in seama se vor opri. Ce daca vor critica? Chiar iti mai pasa ce zice lumea in zilele astea? Si daca tot te critica, cine te pune sa ramai langa ei sa te critice mai departe?
Eu iti zic sa faci ce crezi, dar nu lua in seama tot ce zice lumea. Totusi, va fi o surpriza pentru cei care te cunosc destul de bine pentru ca poate nu s-ar fi gandit ca poti sa treci asa usor de la un stil cam asa... la unul complex.

PS Ia spune-mi tu mie, ce melodie minune ti-a pus baiatul?

| Pandicorn123 explică (pentru Dragonfly6):

505-Artic Monkeys. A fost prima melodie a unei formatii rock care am ascultat-o si mi-a placut. Apoi am inceput sa ascult alte formatii si asa am ajuns aici.

P.S Multumesc pentru sfat, ai o fundawinking

| Dragonfly6 a răspuns (pentru Pandicorn123):

E si asta un inceput.

PS: Merci de funda.

4 răspunsuri:
| Matt24 a răspuns:

Dar ce repede te-ai schimbat! Eu zic sa fii tu insuti, sa-ti accepti punctele slabe si sa le transformi in puncte forte. Minciunie vor iesi la suprafata imi devreme sau mai tarziu.

| laramistigan27 a răspuns:

Scuze ca ti-am raspuns asa tarziu da' pot sa te intreb ce s-a intamplat, daca ai ramas rocker sau nu ca si eu sunt de partea rockerilor. Nu ma supar daca nu-mi raspunzi happy