| iiBlaxkx08 a întrebat:

Hei TPU...Prietena mea cea mai buna nu ma mai baga in seama de la o vremestraight face...Noi suntem prietene bune de mici.Imi era ca o sora, dar de la o vreme nu se mai poarta cum s-a purtat.Acum ceva timp a cunoscut un baiat care este varul meu, se intelegeau bine, dar se fiecare data cand ii spuneam daca este ceva intre ei nega, spunea ca nu, ca este un prost si toate alea si ca nu-i place de el. Dar ieri am aflat ca este cu el iar ea nu mi-a spus nimic, nu mai mai suna, iar cand o sun eu nu raspunde si se trezeste sa ma sune si ea dupa 2 ore, sau pe mess vorbesc de una singura iar dupa ceva vreme se gandeste sa-mi raspunda doar cu "mda, k" or whatever, cand ii spun sa iesim sau sa vina la mine spune ca nu are timp, sau se simte rau. Mi-a spus ca si-a bagat sms pentru a vorbi cu mine dar de fapt si le-a bagat pentru ala, iar pe mine ma mintea ca vorbea cu o colega.Am incercat sa-i spun ca si eu cand am avut un prieten nu m-am schimbat am ramas aceeasi, ba chiar m-am apropiat mai mult de ea, si ieseam si stateam mai mult cu ea, ea nu-l placea pe acel baiat si il facea in toate felurile iar eu nu am zis nimic, eu cum spun un cuvant mai urat despre el rade cu un zambet ironic. Ce as putea face? Nu pot sa-i spun ca "relatia"noatra s-a terminat pentru ca parintii nostri sunt foarte buni prietenistraight faceiar eu nu vreau sa renunt la ea pentru ca tin foarte mult la ea.straight faceFundaapuppy dog eyes

2 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Poate nu neaparat baiatul respectiv este motivul pentru care e distanta cu tine.Sunt curioasa daca e la liceu pentru ca majoritatea persoanelor care ajung la liceu, in momentul cand au intrat pe poarta liceului se cred mari si tari, cred ca se descurca singuri si ca nu mai au nevoie de prieteni si nu le mai pasa de nimic.

Pe de alta parte, iti dau dreptate ca s-a schimbat din cauza baiatului dar e normal. Daca el ii acorda toata atentia de care are nevoie si daca ii acorda toate sfaturile pe care, probabil, ti le cerea tie inainte sa-l cunoasca pe el, simte ca nu mai are nevoie de alte persoane in jurul ei.Imi pare rau sa te dezamagesc dar.Stiu ca vor fi multe persoane care probabil imi vor critica raspunsul dar nu vreau sa te mint, sa-ti bag in cap minciuni, sa te fac sa crezi ceva ce nu e adevarat.trebuie sa acceptam realitatea asa cum e ea.Te inteleg ca nu esti de acord ca ea sa nu te mai bage in seama si sa te dea la o parte pentru acel baiat dar...asa e viata.Si eu am avut o prietena(inca o mai am dar nu la fel de prietena ca pe timpuri) de cand eram mici, am crescut impreuna, am cazut de pe biciclete impreuan cand invatam sa mergem insa acum totul s-a schimbat>Fiecare e pe cont propriu, foarte rar ne mai povestim cate una, alta, cand ne intalnim.

| iiBlaxkx08 explică:

Nu,nu este la liceu.