| anonim_4396 a întrebat:

Hei, TPU.
Rinoplastie, asta vreau, dar am nevoie de niste incurajari, pentru ca ma inspaimanta gandul de a-mi schimba forma nasului radical.
Am un nas oribil, va rog sa nu incepeti cu "nimeni nu e perfect", sau "cine te iubeste, te iubeste asa cum esti", pentru mine, nasul meu e mare, oribil si atat.Nu vreau sa il accept asa cum e, vreau sa il schimb pe nenorocit.
Acum, nu e vorba de bani, mama ma sponsorizeaza cu drag daca sunt dispusa sa indur tot ce implica operatia asta.Mi-e foarte teama sa nu iasa ceva gresit.Ma gandesc ca nasul poate sa arate bine, dar sa nu para la locul lui pe fata mea, sau sa aiba o forma ciudata, sau sa iasa stramb.Mi-e foarte teama ca, in urma operatiei, sa nu arat si mai rau decat aratam inainte.
Nu mi-am suportat nasul niciodata.Nu pot sa spun ca sunt urata, dar nici nu ma laud cu felul in care arat, doar ca vreau sa scap de oribilitatea asta de nas, ca imi mananca fericirea.
Scuze pentru categorie si mersi daca ati citit pana aici.

Răspuns Câştigător
| GoldenZenith a răspuns:

Mergi la un medic bun și va fi ok. O sa fie umflat ca naiba năsucul tau până se recuperează, dar baba suferă la frumusețe. Fii mai optimistă și mult succes! big grin

| Felissa13Eden a răspuns (pentru GoldenZenith):

Mersi, inca stau cu frica sa nu iasa ceva prost, dar incerc sa prind curaj.
:*

| GoldenZenith a răspuns (pentru Felissa13Eden):

Gândește-te la ce gagicuța mișto o sa fii după. :*

| Felissa13Eden a răspuns (pentru GoldenZenith):

O, doamne, ce dragut.Multumesc frumos pentru incurajare!

7 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

O sa te doara asta este adevarul si o sa ai o perioada de restricti si convalescenta dar daca medicul e bun si recomandat nu o sa ai probleme.Sunt multe care si-au facut asemenea operati dar tot ce trebuie este sa respecti ce iti spune medicul

| HazelEyes77 a răspuns:

Remodelarea nasului e intr-adevar o schimbare semnificativa in fizionomia fetei si e de inteles ca tie teama cum va decurge operatia si iei in calcul si rezultatul final. Trebuie sa ti faci curaj si sa ti repeti ca totul va iesi bine. Gaseste ti un doctor bun de chirurgie plastica ca sa te simti tu pe maini bune. Tu oricum iti detesti nasul si crezi ca ai nevoie de schimbarea asta ca sa te simti bine in corpul tau. E un mic sacrificiu pe care trebuie sa l faci ca sa scapi de acest complex si sa te simti confortabil in propria piele. Eu nu sunt fana operatiilor estetice dar consider ca daca ai chiar nevoie sa corectezi vreo imperfectiune atunci trebuie s o faci. Curaj

| Felissa13Eden a răspuns (pentru HazelEyes77):

Nici eu nu sunt fana a operatiilor estetice, chiar deloc, dar sunt complexata inca din copilarie si vreau sa scap de asta.
Multumesc pentru incurajari!

| tintareco a răspuns:

Trebuie să fi hotărîtă, e un drum fără retur...