| anonim_4396 a întrebat:

Am o dilema. Poate veti crede ca sunt obsedata sau am vreo problema psihica...Deci sa incep: Azi la mine in oras se sarbatoresc "Zilele Toamnei", cu mici, cu fel de fel de masinarii, stiti voi, deci se aduna foarte multa lume. happy Eh, astazi am hotarat sa ma duc la coafor sa-mi fac o freza noua pentru nunta ce va urma in curand.(nunta unei prietene love struck )

Desi am dat o suma considerabaila de bani, freza a iesit un dezastru. (Baiatul era incepator, avea 19 ani si de abia s-a angajat acolo.)

Ah...aratam precum nu m-am spalat pe cap de 2 saptamani (desi am facut asta de dimineata), tot ciufulit, deci ca muma padurii! (De fapt aia-i mai frumoasa! fata de cum aratam eu...)

Si (din fericire!) nu m-am intalnit cu fostii colegi pe drum, dar o parte din colegii cu care voi urma sa fiu la liceu, m-au zarit si...au avut o impresie foarte proasta. Urmata de comentarii si rasete.

M-am simtit oribil, de fapt si aratam oribil. Ploblema e, ca ei nu ma cunosc pe mine in general, iar eu in general arat foarte bine (nu ca sa ma laud ca vai cine mi-s eu! dar chiar arat draguthappy ) Nikiodata nu am mai aratat in halul ala ca atunci! Mi-e teama sa nu-si fi facut o parere proasta despre mine crying Iar mai apoi sa ma desconsiderecrying Si sa nu mai vorbeasca cu mine crying Au zis ca sunt urataaa crying

Mi-e teama... urmeaza clasa a noua si... Acum, dupa inatmplarea de azi, ma simt total descurajata. Parca nici nu mai vreau sa ies din casa, sau sa mai dau ochii cu ei! crying

cryingcryingcryingcryingcryingcrying Voi ce parere aveti?
Ofer funda. :-s

Si va roooog nu va bateti joooooooooc! cryingcryingcrying

Răspuns Câştigător
| lookingforlove a răspuns:

Oo draga mea! imi pare rau! dar nu crezi ca trebuie sa-ti faci griji pentru ceva, caci in urmatoarea clasa trebuie doar sa demontrezi ca esti o fata cool, ai incredere in fortele proprii, si totul va fi ok! nu-ti fie frica, la toti li se intampla! explica-le simplu ce s-a intamplat, si vor vedea ca ai curaj si esti de gascawinking trust yourself! eu cred in tine, esti bravo, mai ales ca stii ca esti draguta! ei te vor descoperi la anul!winking bafta! happy

5 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Nimanui nu-i pasa de parul tau, e totul in imaginatia ta. cel putin asta e adevarul in ceea ce priveste baietii, fetele s-ar putea sa te critice dar nici un baiat care se respecta (adica straight) nu a observat vreodata ceva legat de parul unei femei chiar daca e vorba de propria nevasta. serios, stiu ca nu crezi dar asta e adevarul, voi fetele pierdeti timpul cu aranjarea parului.

| Merisorr a răspuns:

NU trebuuie sa te simti asa happy Si pentru mine urmeaza clasa a 9a si am un par foarte cret si electrizat :-s si mereu cand vad lume noua ma gandesc ce vor spune cand ma vor vedea sad La liceu vei gasi prieteni carora nu le va pasa cum arata-i intr`una din zilele tale proaste happy si chiar daca acei viitori colegi te`au vazut asa cand vei merge in toamna vei arata normal happy [ caci parul va creste intre timp ] si vei vorbi cu ei si isi vor da seama ca nu esti la fel ca in vara cand aveai parul ciudatwinking Fii sigura pe tine caci pana la urma interiorul conteazawinking.

~Succes la liceu >big grin

| laryssutzadlc a răspuns:

Tie ti se pare ca daca niste copilasi ca aia rad de altii si judeca asa merita sa le vrei prietenia? stai calma, cine stie sa fie om stie sa vada dincolo de o infatisare.Intamplarea asta a ta ar trebui sa fie ca un filtru care sorteaza pe cei buni de cei rai:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De obicei atunci cand crezi despre tine ca ai avea o problema (in acest caz freza) incepi sa ai impresia ca toti cei din jur se uita la tine, comentand si razand pe seama ta.
Crede-ma, a fost doar imaginatia ta.In realitate ei nu au observat nimic.

| alinutza004 a răspuns:

Eu cred ca cei care te desconsidera din cauza aspectului exterior nu iti sunt prieteni deci daca cineva iti zice ceva intoarceio si tu de exemplu zii sa se uite mai intai in oglinda si pormo sa zica de altii pentru-ca tu ai zis ca esti draguta deci nu ai de ce sa-ti faci griji aranjeazate si tu in prima zi cand te duci la liceu si o sa faci o impresie buna. Sper ca ti-am fost de folos. Funda?winking