| GabrielaCriss a întrebat:

Rudele mele imi tot spun ca sunt grasa si ca de ce nu slabesc sau imi mai spun sa nu mai mananc si pe langa asta ma mai ataca si prin cuvinte.Rudele mele nu ma suporta findca nu seman cu tata, iar ei vroiau sa fiu baiat si de fiecare data cand imi vine sa le spun sa ma lase in pace nu am curaj.Eu sunt mai timida iar mama imi spune sa nu mai fiu asa, iar cand stau langa prieteni uneori am presimtirea ca nu ma doresc acolo.Uni ma critica foarte mult findca mai sunt inalta si mai plinuta.Din cauza asta plang foarte mult imi vine sa stau numai in casa si sa nu mai am incredere in nimeni.Cand stau cu prieteni joc teatru (zambesc fals,rad si multe altele),Le ascult probleme si ii ajut sa le rezolve, le mai dau sfaturi uneori dar cand vine vorba de mine sunt total pierduta si de asta plang foarte mult.Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| Seepty a răspuns:

Sa nu-i mai bagi in seama si sa-ti vezi de viata ta in continuare pentru ca le va trece lor cheful asta de batjocura intr-un final.

| munteanmaria a răspuns:

Eu zic ca nu ar trebui sa-ti pese ce spun ei dar, este spre binele tau sa iti schimbi firea din timida in indrazneata, cand esti indrazneta vei fi tot timpul vesela si te vei simti mai bine. Cand stai cu prieteni incearca sa fi tu insuti si atunci va fi cel mai bine. Si stai linistita ca cu timpul slabesti tu nu trebuie sa-ti faci grij pentru asta.

| munteanmaria a răspuns:

Sper ca te-am ajutat. Succes laughing

| ksg a răspuns:

Nu te necaji degeaba. Important e sa te simti bine in pielea ta. Ce cred altii chiar nu conteaza

| KosmiiiNa a răspuns:

Buna.
Daca as fi in locul tau, mi-as face o transformare radicala, de la trup pana la atitudine, demonstrandu-le ca nu sunt usor de invins.
Bafta. ♥