| GabrielaCriss a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac parinti, frati si rudele mele s iau de mine doar findca am grutatea mai mare si plang intruna ce ar trebui sa fac?

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca bocesti, nu slabesti.
Fa sport.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa le ceri sa te ajute sa gasesti solutia potrivita pentru a slabi cat mai natural posibil. Gasesti in plafare ceaiuri de slabit(care merg bine cu o alimentatie in care sa eviti prajelile, dulciurile, prea multa paine- din cand in cand prajeli, dulciuri-seara nu mananci decat ceva usor gen salata, stomacul numai proceseaza hrana ca in timp). Cel mai important este sa discuti cu persoanele in cauza si sa le ceri sa te sustina. Iesi la alergat/mers rapid in we dimineata. Succes.

| SabinaQueen a răspuns:

Nu conteaza ce spun altii, trebuie sa te simti bine in pielea ta.

| soloangel01 a răspuns:

Slabeste! Daca incepi sa faci niste sport o sa te simti bine dupa+ca slabesti!

| Crux a răspuns:

Parintii tai ar trebui sa te ajute nu sa iti reproseze ca esti plinuta sau sa rada de tine.
Spune-le frumos ca ai nevoie de sprijinul si nu de reprosurile lor.

| PaunEver a răspuns:

Hei. In primul rand vreau sa iti zic ceva dezamagitor. Este foarte urat ca cei din familia ta sa se comporte asa. Daca nu mai suporti, incearca sa le spui ceea ce te jeneaza. Nu esti singura fata care este in situatia asta. Eu cred ca parintii tai se vor oprii daca le vei spune ceva de genu( Ce vreti sa fac anorexie doar ca sa slabesc? Sa nu mai mananc?). Multe fete apeleaza la aceasasta proasta idee. Sa nu mai mananci. Este foarte gresit! Daca ai vrea detalii despre cum sa slabesti( stiu), comenteaza aici, la raspunsul meu! Funda? Sper sa mai vorbim. Pa, pa

| GabrielaCriss explică (pentru PaunEver):

Te rog ajuta-ma nu stiu ce sa mai fac chiar te rog din tot sufletul sa ma ajuti!

| PaunEver a răspuns (pentru GabrielaCriss):

Sport! Poate ti s-a mai spus asta de multe ori, desi e adevarat, cel mai mult e importanta ambitia de a slabi! Daca nu o ai, pierzi! Sunt multe solutii de scapare a grasimii! Acesta este un lucru bun nu-i asa? Ei bine prin munca! Nu te infometa! Mai ales sa excluzi dulciurile, prajelile, sa mananci putin dar de mai multe ori pe zi! Daca nu te poti abtine, mananca dar in cantitati mici. Uite un trucȘ se zice ca daca mananci intr-o fARfurie mica, dorinta de a manc tot este mai mica. Asa sa faci si tu! Nu manca neaparat pana te saturi si nu manca fortat! Mananca multe fructe si legume! Excludem E-urile si putin din sare! Greu pana acum, nu? Ti-am zis, nu le excluzi de tot, mai putine. Fa sport! Iesi la plimbare cu prietenele, alearga oricand( in recreatie, afara, oriunde), mergi cu bibicleta, rolele sau sari coarda. Sau practica un sport. Bea multa apa! Neaparat! Se mai spune sa bei apa cu lamie neindulcita pentru a slabi! Nu stiu sigur... Cat despre genoflexiuni, te pot ajuta sa te mentii. Daca poti apela la sala sau la o bicicleta statica?( in caz ca nu poti iesii afara), incearca! Sau kangoo jumps! Iesi in parc si alerga, ce conteaza ce spun altii? Apropo, nu cred ca esti atat de grasa. Ti-am spus, tot ce trebuie sa faci este: 1. ori slabesti si te abtii si itit este greu dar te vei simtii uimitor fara a te desconsidera si fara a fi complexata sau 2. te simti bine in pielea ta si te mentii facuand orele de sport la scoala. Exista daca nu ma insel o pastila,, crom" care iti taie pofta de mancare sau te face sa nu mai ai pofta de dulciuri. Eu zic sa nu recurgi la diete speciale in carte mananci doar banane sau alte lucruri, trebuie doar sa excluzi unele alimente care le-am scris! Totul sta in putere! Nu e prea recomandat ca, copii sa ia pastile de slabit sau genul cromului. Cel mai bine e sa iti intrebi parintii si la farmacie. Daca mergi la sala, nu e recomandat sa te concentrezi asupra masei musculare. Adica, daca pui muschi, vei arata si mai umflata tu fiind,, un pic mai plinuta". Trebuie sa alergi pe banda, bicicleta,... Nu uita de alimentatie! Si nu te infometa! Draguta, eu cred ca nu esti atat de grasa! Spune-mi te rog inaltimea, varsta si kg si revin intr-un alt comentariu! Fundita? Pa, pa|!

| GabrielaCriss explică (pentru PaunEver):

Inaltimea mea este de 1.60, am 12 ani si 67 kg stiu sunt multe kg.

| PaunEver a răspuns (pentru GabrielaCriss):

Da, intr-adevar esti putin plinuta. Stai calma, toate ne confruntam cu aceasta situatie. Nu iti recomand sa te infometezi si nici sa iei pastile. Si sa iei o discutie serioasa cu parintii tai asupra jignirilor aduse. Daca respecti tot ce ti-am scris, se va vedea o diferenta. Daca esti nedumerita in privinta unui fapt scris sau ai o noua problema, apeleaza la mine! Fundita:3? Pa...

| Laurikka26 a răspuns:

Fa sport si nu manca multe dulciuri si sucuri!