| Georgiana_Cristina_1983_7mUx a întrebat:

(Scuzati categoria)
Cum sa fac sa imi creasca parul mai repede? (Sunt fata si am aproape 14 ani)

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apa si vitamine.
Bea necesarul zilnic de apa( 40-50ml x nr. tau de kilograme ) si mananca bine.
Lasa din prajeli,sucuri acidulate,grasimi si chestii cu chimicale.
Mananca nuci,lactate,carne,oua, fructe etc. Iar daca nu asimilezi cum trebuie sau nu mananci suficient, combini cu pastile(supradyn ar fi un exemplu)-asta daca ai voie.

Asa, si pentru exterior:
In sampon pui bicarbonat de sodiu( la tine in palma, nu in toata sticla) si la clatire te limpezesti cu otet de mere( 1/4 otet, rest apa ).
Bafta.