| marius_8727 a întrebat:

Sunt clasa a 9-a la un Colegiu National, iar pe semestrul II vreau sa ma mut la o alta clasa, dar pentru asta trebuie sa vorbesc cu directorul. Eu ma mut deoarece nu m-am integrat bine si unii colegi ma i-au peste picior. Cum ar trebui sa-i spun asta directorului incat sa ma inteleaga?

1 răspuns:
| Lilia2621 a răspuns:

Pai zii ca nu te-ai acomodat, si ca nu-ti place in aceasta clasa.Ca colegii nu sunt prietenosi, si ca crezi ca in alta clasa te vei acomoda mai bine, pentru ca ai si niste prieteni in acea clasa. Dar cred ca mai bine ar fi sa vorbeasca parintii tai cu directorul, caci daca vei vorbi doar tu cu el, putine sanse sunt sa te mute. Pa ****. Succes