| marius_8727 a întrebat:

Sunt clasa a 9-a la un Colegiu National, iar pe semestrul II vreau sa ma mut la o alta clasa, dar pentru asta trebuie sa vorbesc cu directorul. Eu ma mut deoarece nu m-am integrat bine si unii colegi ma i-au peste picior. Cum ar trebui sa-i spun asta directorului incat sa ma inteleaga?
Multumesc mult!

2 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

Nu contează motivul

| Teufel a răspuns:

Te poţi transfera într-o clasă paralelă. Nu trebuie să vorbeşti tu cu directorul, ci părinţii tăi. Dacă clasa în care te vei muta are acelaşi profil şi mai poate primi un elev, directorul nu se poate opune.

Atenție! Trebuie să fii sigur că mutarea în altă clasă îţi va rezolva problema. Este posibil ca să ai aceeaşi problemă şi în altă clasă. Colegi insuportabili există peste tot, nu există nici un grup fără uscături. Trebuie să înveţi să te adaptezi, altfel îţi va fi foarte greu mai târziu.

Gândeşte-te bine şi dacă eşti sigur vorbeşte cu părinţii tăi, convinge-i şi problema e ca şi rezolvată.