| EvelinNovac a întrebat:

Hei TPU sunt in 7B si este un baiat in 7A cu care am ore in fiecare saptamana (spaniola fizica stiinte tehno) si parintii nostri se cunosc si tot timpul ma tachineaza ma impinge si face fete la ore ma face non stop sa rad rolling on the floor) imi face cu ochiul uneori mai glumeste o data s-a pus langa mine la spaniola 5 min sa ma enerveze dar dupa l-a chemat un prieten de-al lui inapoi in fine si prietenii lui fac misto de 2 doi dar chestia e ca nu stiu daca ma place e foarte imatur si inchis chiar daca m-ar place nu cred ca mi-ar spune ce simte si mie imi place foarte mult de el ne cunoastem de 2 ani jumate.
Credeti ca simte ceva pentru mine macar putin?
Dau funda

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Poti fi convinsa ca te place sau mai bine spus chiar te iubeste dar nu indrazneste sa o spuna deschis prin viu grai. Se pare ca el este mult prea timid si nu va indrazni nici in viitorul apropiat sa te abordeze el primul. Daca il placi, vei fi nevoita sa preiei tu initiativa daca consideri ca ar merita sa deveniti ceva mai mult decat niste simpli colegi. Sa stii ca s-au egalizat valorile si nu mai este apanajul exclusiv al baiatului de a-i cere mana iubitei, astfel ca o astfel de actiune initiata de fata a devenit un fapt considerat ca fiind ceva absolut normal. Incearca si nu vei regreta, deoarece nu vei avea nimic de pierdut, ai doar de castigat indiferent de rezultat. Succes.

| Madesz a răspuns:

Daaa, normal! Daca e inchis, du-l intr-un loc restrans si vorbeste cu el. Intreaba-l daca te place, fii tupeista. Daca e inchis, e timid. Daca e timid nu va avea curaj sa iti zica ca te place. Daca nu va avea curaj sa iti zica ca te place o sa mori singura. laughing Da-mi facebook-ul tau sa iti mai dau sfaturi, si sa vorbim deschis. Si eu sunt in a 7-a. happy

| EvelinNovac explică (pentru Madesz):

Care e fb tau?

| Madesz a răspuns:

Mady Mada. Al tau?