| AlinaTha112 a întrebat:

Sunt in clasa a- 9 -a pe profilul agricultura sad si as vrea sa ma transfer la sfarsitul semestrului 1 la un alt liceu si la un alt profil, protectia mediului.
Intrebarile mele sunt : - Daca te poti transfera intre aceste doua semestre?
- Daca locurile / nr de elevi or sa fie o problema?
- Si daca media mea de intrare trebuie sa fie construita din : "media de la examene + media sem 1 a clasei a- 9 -a?"
- Si daca este adevarat ca daca nu termini primul an (a- 9 -a) media de pe sem. 1 nu va conta si se va pune ceva de genul : " media din examene + media clasei a- 8 -a "?

Răspuns Câştigător
| drobota a răspuns:

Da, te poti transfera intre cele doua semestre.Cam astea ar fi conditiile:nota la purtare sa fie 10, clasa in care vrei sa te transferi sa nu fie completa ca nr., de elevi, adica cu tine sa nu fie 32, iar media pe semestru sa fie mai mare ca cea mai mica medie de la liceu.,/clasa unde vrei sa te transferi. Nu au nici o treaba notele de la ev. nationala

| AlinaTha112 explică (pentru drobota):

OK! Multumesc mult de raspuns!
Sii ...asi mai avea o intrebare, daca nu te sureri happy : Cand te transferi odata cu cererea de transfer iti iei si dosarul, si daca te accepta il lasi acolo pana la sfarsitul vacantei? sau nu-ti mai cere dosarul? happy

| drobota a răspuns (pentru AlinaTha112):

Nu stiu despre dosar nimic, ma pot interesa.

| AlinaTha112 explică (pentru drobota):

Ok ...pai atunci daca afli, te rog sa-mi zici pentru ca abia astept sa vina vacanta sa ma pot transfera. Multumesc mult de ajutor!