| decenuxd a întrebat:

Hei TPU.

vechea problema, parul de pe maini.
am 13 ani si sunt bruneta, parul de pe maini se vede foarte urat chiar si pana la umar...

nu am cum sa folosesc epilator/crema/benzi pentru ca mama nu foloseste, ea nu are deloc par pe maini sau picioare deci nu am de unde sa fac rost ca sa spun asa, si ea nici nu vrea sa-mi cumpere.

intrebarea este, stiti niste metode naturale ca sa scap de el?

rog seriozitatehappy

5 răspunsuri:
| ThatsTheSpirit a răspuns:

Să ştii că metode naturale nu prea sunt. Încearcă să o convingi pe mama ta să îţi ia benzi (e cea mai eficientă metodă, dar merge şi crema dacă eşti mai sensibilă). Vorbeşte cu ea şi explică-i că vrei neapărat să scapi de părul de pe mâini, că nu îţi place deloc cum arată. Va trebui până la urmă să te înţeleagă. happy Sau, ai putea să îţi strângi nişte bani şi să-ţi cumperi singură.

| decenuxd explică (pentru ThatsTheSpirit):

Am o cremă depilatoare de la Farmec, este bună?
va creşte părul uşor şi se face mai gros/des? nu vreau asta. happy

| ThatsTheSpirit a răspuns (pentru decenuxd):

E foarte bună. happy Stai calmă, nu va creşte mai gros şi mai des, doar dacă îl iei cu lama de ras.

| LastKisss a răspuns:

Poti sa-l tai cu foarfeca ca sa nu se mai vada asa rau sau poti sa porti o discutie serioasa cu mama ta in care sa-i explici cum te simti si sa-i spui ca doresti sa fie intelegatoare si sa iti cumpere un epilator sau ceara, niciodata sa nu folosesti lama sau crema depilatoare

| OtravaDulce a răspuns:

metoda1: Inceara sa vorbesti cu mama ta sa iti cumpere ia, daca reactioneaza urat las-o balta"...
metoda2: aduna ceva bani putin putin si se aduna.
metoda3: roaga o prietena buna sa iti dea ia daca are aparat depilator etc.
Sper ca te-am ajutat happy!