| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema si as vrea sa ma ajutati. Am 15 ani si pot sa ma "laud" ca l-am intrecut pe tata la par pe picioare si maini. E destul de mare si inestetic, as vrea sa scap de el si sa fie mai rar. Sa folosesc un epilator sau benzi cu ceara? Care e mai bun?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
21 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Folosește mai întâi ceară caldă apoi aparat de epilat!
Pa, pa.

| KellyGreen a răspuns:

Pai (banuiesc ca esti baiat), Epilatorul e mai bun insa pisca, iar benzile sunt si ele foarte bune. Fa cum vrei tu, insa nu cred ca are rost sa cumperi un epilator, mai bine te faci cu benzi.

| AndraNicoleta a răspuns:

Pai daca il epilezi o sa-ti creasca mai mult si mai gros.
Fiind baiat n-are trebui sa te deranjeze foarte mult...
Dar daca ti se pare chiar atat de inestetic, ai putea sa-l decolorezi. S-ar vedea mult mai ok decat daca ai fi epilat.

| boogdan91 a răspuns:

Sa inteleg ca ai abia 15ani si arati ca o maimuta laughing Nasol pentru tine.

| MagazinulcCora a răspuns:

Salut.

Poți folosi, ambele variante. Epilatorul este foarte dureros, dar te poti obisnui cu el. Ceara e si ea dureroasă si in mare parte pentru că este fierbinte dar, să sti că există si ceară rece. Care, iti garantez este mult mai bună. Asadar, ambele variante sunt bune, dar iti sugerez ceara rece.

Fundiță?

| InuIo a răspuns:

Benzile cu ceara. Nu creste asa de repede parul dar sunt destul de dureroase.

| Christinika a răspuns:

Din opinia mea cred ca mai eficient si mai bun ar fi epilatorul.

| Deenissa a răspuns:

Benzile cu ceara sunt mult mai bune decat epilatorul.Iar epilatorul la unii oameni cu piele sensibila lasa urme si mai inestetice decat parul de pe picioare laughing, in schimb ceara se foloseste mult mai rapid si nu doare decat pe moment. Sper ca te'am ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce ma esti femeie sa te epilezi laughing?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Benzile cu ceara dar...un barbat epilat e cam de douche bag

| Sihastrul a răspuns:

Lasa-l acolo,esti barbat in devenire,nu cocota...iar pe tatal tau intrece-l in inteligenta,munca, perseverenta...tu vei fi multumit, iar el fericit.

| shippuden a răspuns:

Sa dea dracu sa te epilezi pe picioare, iti va creste 3 metri parul laughing, nu te rade e specific pubertatii

| enyy93 a răspuns:

Eu zic ca benzile de ceara ca durerea e pe moment pe cand cu epilatoru te chinuie cate un pic si dureaza o gramada. funda?

| 2487283ioo a răspuns:

Lasa-l ma ca doara esti barbat ce naiba!

| Teodoora a răspuns:

Orice ai sa folosesti, iti v-a creste din nou.foloseste epilator, dar sa fii sigur ca vei vrea sa faci asta in fiecare luna! sau incerca crema depilatoare, e mai putin dureros!

| byapiki a răspuns:

Pai eu zic ca ar trebui sa folosesti un epilator. Asa este mai putin dureros...:d

| Marisssolll a răspuns:

Benzi cu ceara! Desi o sa te doara mai mult crede-ma ca asa este mai bine, in primul rand o sa-ti creasca mai greu fata de atunci cand te iei cu un epilator si in al doilea rand, ei bine nu exista un al doilea rand :d. Sper ca o sa-ti fie de folos sfatul meu happy. Succes! [Funda?!; o 3].

| ANNA_6145 a răspuns:

Epilatorul,dar cel care iti zmulge firele de par! Pentru inceput iti recomand sa te duci la un salon de specialitate si dupa sa il folosesti!

| Andradadamaria a răspuns:

Sau un big odata la o saptamana sau la 2

| DeDexDxD a răspuns:

Eu zic sa folosesti benzi cu ceara sunt mai bune...crede-ma...funda?