| Sorina12 a întrebat:

Hei! Va rog un pic de ajutor! M-am certat astazi cu mama foarte tare. motivul ii urmatorul, am iesit de la scoala cu 10 minute mai repede si am sunat-o de vreo 4 ori sa o intreb cine vine dupa mine, da nu mi-a raspuns( pe jos nu ma puteam duce, stau departe de casa, la vreo 6 km). nu a raspus, l-am sunat pe tata si tata a sunat-o pe mama si s-au certat(motivul nu il stiu exact) si mama incepe sa se certe cu mine ca is rea, ca vreau numa haine si din astea. poate ca is si eu rea, recunosc da si ea are partea ei de vina. de cand o stiu intarzie dupa mine, ma lasa in frig, astazi de exemplu ningea si era foarte frig. in fine, astazi m-ai spre seara iarasi a inceput si mi-a spus sa uit ca am mama, sa ma duc la bunica mea( mama lui tata, spune ca is rea ca ea) si nici sa nu mai vorbesc cu ea. ce-i drept mama a facut multe pentru mine, tata cam bea. am si eu partea mea de vina, da chiar sa vorbeasca asa? eu tot timpul am tinut cu ea si i-am luat apararea indiferent daca a fost de vina sau nu. un sfat, va rog! fara raspunsuri rautacioase.

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

La nervi spunem orice fara sa gandim apoi regratam, probabil asa e si in cazul tau, mai cred ca si tu si mama ta aveti partea voastra de vina, incearca sa te impaci cu ea, nu e bine sa stati certate

| AtateaConditii a răspuns:

6 km nu poti sa mergi cu mijloacele de transport? Eu stau la 5 km si fac 40-50 de min cu tramvaiul si troleibuzul. Ai prins-o intr-un moment prost, o sa treaca oricum, si data viitoare mergi pe jos ca nu strica sau cu bicicleta.

| OkAyAn a răspuns:

Pai sau certat pentru ca zic eu ca mama ta nu te-a luat de la scoala cand tu ai sunat-o!

| ToxicKiss33 a răspuns:

Buna! stiu cum este dar nu este vina ta parintii au si ei problemele lor poate aceste cuvinte si vorbe rele ar trebuie sa nu te supere..cine stie poate mama ta a avut o problema la serviciu sau nu stiu eu ce dar las-o si vei vedea ca totul va fi bine din nou:*te iubeste neconditionat sa nu uiti astahappy