| nuclearkid a întrebat:

Hei. Vreau s stiu ce inseamna cand visezi sarpe. Am visat ca am gasit un sarpe viu colorat si unii din prietenii mei ma obligau sa'l ating. Eram foarte speriata si in final am pus mana pe el calma... Ar fi super daca m'ati putea ajuta. Msmesc. :*

2 răspunsuri:
| TheBiban a răspuns:

De obicei sarpele reprezinta infidelitatea, nesiguranta(ceva negativ).In constientul tau stii ca e ceva in neregula cu acea persoana.Gandeste-te.

| tHeAnGeLoFwOrLd a răspuns:

Un lucru foarte important.Nutrebuie sa dai nici un pic de atentie viselor.In timpul somnului un om se trezeste in medie de 70 de ori.De aceea isi pierde cunostinta si isi reaminteste niste lucruri care se incalceste cu alte lucruri.Foarte complicat si nu se poate explica. Daca dormi cu fata la fereastra o sa uiti tot ce ai visat.Mi-a spus STRAbunica.