| BigsmilexD a întrebat:

Am dat anul acesta examenul national, iar cand s-au afisat rezultatele am rugat o colega sa imi zica ce nota am luat. Mi-a zis 9, 40 si am fost multumita asa ca nu am depus contestatie. Astazi am aflat ca de fapt era nota 8. Nu mai am ce sa fac, nu-i asa?

7 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Greseala ta! Nu trebuia sa ii ceri prietenii sa iti spuna nota, trebuia sa te duci personal la centrul unde ai sustinut examenul pentru a vedea rezultatele.
Nu mai ai ce sa faci, doar in ziua repectiva puteai depunde contestatie.
Sper ca ai invatat o lectie din astawinking

| Raluka98 a răspuns:

Imi pare rau, dar nu mai ai ce sa faci, deja s-au facut mediile de admitere.Ar fi fost bine sa te duci personal sa vezi rezultatele si sa nu te increzi in spusele colegei.

| kzd a răspuns:

Prietena aia e cam... Nu ai ce sa mai faci. Oricum nu ai de unde sa stii daca iti mai marea nota sau nu, pentu ca de regula aia calculeaza cum trebuie, adica ai nota meritata.

| Angie95 a răspuns:

Nu, numai ai. cred ca deja s-au facut mediile de admitere

| Zapkitu a răspuns:

Nu... atunci trebuia sa faci. Datr stai linistita ca degeaba faceai contestatie, majoritatea contestatiilor nu se maresc...

| mylife415 a răspuns:

De ce nu te-ai dus tu? Atunci puteai face contestatie, acum nu, s-au calculat deja mediile de admitere.happy