| Netheru a întrebat:

Azi s-au afisat rezultatele la bac si la romana am luat nota 7. As vrea sa depun contestatie. Se merita? Voi ati depus? Vi s-a marit sau nu nota? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| zdxf a răspuns:

In acest an inca nu s-au depus contestatiile. Daca stii sigur ca meritai maimult, poti incerca sa faci contestatie. Ideea este ca acum va fi corectata mai atent, deci daca ai scris lucruri gresite sau ai aberat in unele locuri s-ar putea sa iei mai [utin. Tu stii ce ai scris si cum ai scris, urmeaza-ti instinctul. Sau daca ai facut meditatii intreaba-ti profesoara, dupa ce ii explici ce si cum ai scriswinking

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Multumeste-te cu cat ai.Este o nota rezonabila.

| SimonaSimona01 a răspuns:

Poti sa ai ghinionul sa ai mai putin ..Profesori vor fi mai atenti si daca mai ai ''norocul''cu un profesor care nu si-a vazut-o in ziua aia pot sa ai si mai putin ..Gandeste-te ca sunt alti care au luat 1.90 la Roaman si tu cu un 7 esti boss ..Eu spun sa stai in banca ta si sa fii multumit cu ce ai.

| Netheru explică (pentru SimonaSimona01):

Pai faza e ca nu prea stiu unde am gresit. La subiectu 1 am avut 2 greseli + ca la subiectu 3 am scris 3 pag pe tema nu pe langa. La textul argumentativ ft slabe sanse sa fi pierdut ceva pentru ca am respectat structura + ca am dat exemple.