| CriSSa537 a întrebat:

Heii! Am flesh in ureche de 4mm si as vrea sa imi pun de 10mm, largindu.mi gaura cu ajutorul expanderelor (pas cu pas). exista vreo solutie sau ceva la farmacii pentru a aluneca mai usor expanderul? Am expandere de 5, 6.5, 8 si 10mm...e suficient? Adica expanderul de 10 ar incapea intr.o gaura de 8 mm? Dau fundita la cel mai bun si detaliat raspuns!:*

Răspuns Câştigător
| marinaa9 a răspuns:

Un lubrifiant ar fi destul de bun (stiu ca suna foarte ciudat) sau chiar ulei de masline.NU forta prea tare expanderul ca exista riscul ca urechea sa se rupa.Ai grija sa fii curat oe maine si spala inainte expanderele cu apa si sapun.Ai grija sa nu faci infectie ca e foarte nasol, abia poti sa dormi noaptea pe partea cu fleshul.

| CriSSa537 explică (pentru marinaa9):

App..sunt fatahappy tu ai? Adica sunt curioasa daca de exemplu cu un expender de 10mm as putea sa-mi maresc gaura de 8mm? Ma gandeam la un spray antiinflamator sau ceva de genul pentru a nu se infecta si vaselina medicala (am auzit ca exista) dar nu stiu cat de eficienta e.

| marinaa9 a răspuns (pentru CriSSa537):

Eu am avut o tentativa de a-mi face unul, am ajuns pana pe la 3 mm si am renuntat, insa am prieteni care au plus ca mi -am facut singura 7 pierce-uri.Se poate mari gaura cu un expender de 10 doar ca o sa fie ceva mai dureros.De vaselina medicala, sincera sa fiu nu am auzit.

| CriSSa537 explică (pentru marinaa9):

Pai si atunci cu ce sa-mi maresc gaura de la 8 la 10? Ca expander de 9 n.am gasitlaughing vreo idee?

| marinaa9 a răspuns (pentru CriSSa537):

Incearca cu cel de 10