| Oltean_Niculina_1998 a întrebat:

Heii` as vrea sa imi fac fostul prieten gelos, niste ideii?
Multumesc! 1... Fundita! 1

Răspuns Câştigător
| d2i2n2 a răspuns:

Mergi la plimbare cu baieti care-ti sunt doar amici, in asa fel incat sa treci pe langa fostul tau iubit in timp ce esti angajata intr-o discutie aprinsa, care te face sa nu il observi.Trateaza-i pe acesti amici cu afectiune, dar fara sa exagerezi in comportamentul de fllirt.

- Daca ai un nou iubit / prieten, asigura-te ca ii telefonezi sau ca povestesti despre el atunci cand ex-ul tau este numai ochi si urechi.Nu ridica, totusi, vocea, intrucat, in acest caz, i-ai putea semnala ca vrei sa fii auzita de catre el.

- Poti flirta subtil cu un baiat / amic pe care il cunosti atunci cand esti in preajma fostului iubit ( nu este neaparat necesar sa fii innebunita dupa acest amic, el trebuind sa fie cineva de care sa nu te jenezi ca te porti astfel sau cineva pe care il placi cu adevarat).Nu este indicat sa exagerezi in acest fel de comportament.Limiteaza-te sa iti privesti amicul in ochi si sa iti focalizezi atentia asupra lui atunci cand vorbiti.Incearca sa pari relaxata si prietenoasa, dar nu si concentrata.Nu dezvalui niciodata in exterior prea mult din tine insati.

10 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Înseamnă că îți mai pasă de el, poate nu vei reuși să-l faci și nu ai făcut nimic.

Lasă-l în pace.

| d2i2n2 a răspuns:

Sper ca te-am ajutat.
Succes!
Funda?
big grin

| Oltean_Niculina_1998 explică (pentru d2i2n2):

Multumesc pentru ajutor. :"]

| d2i2n2 a răspuns (pentru Oltean_Niculina_1998):

Cu placere big grin

| Zerg a răspuns:

Asa, il faci gelos, si ce rezolvi? Daca tu ai iubi pe cineva care nu mai este cu tine, si te face anumea sa fii geloasa, cum te-ai simti?

| Oltean_Niculina_1998 explică (pentru Zerg):

E`h. tu nu ai inteles. De fapt el schimba fetele in fiecare saptamana. si a facut-o si cu mine intelegi doar cu mine a stat 17 zile ce ma mira faptul cum a reusit. pe el vreau sa il fac sa vada ce a pierdut! 1 Si`h ca nu va mai gasi o fata ca mine! 1

| Zerg a răspuns (pentru Oltean_Niculina_1998):

Nu poti face gelos un astfel de baiat, daca schimba prietenele ca pe sosete.

| Oltean_Niculina_1998 explică (pentru Zerg):

E`h. cum sa nu :']] O sa-i para rau.

| Zerg a răspuns (pentru Oltean_Niculina_1998):

Pai daca nu pune suflet in nici macar o relatie...cam greu sa ii para rau.

| Iepuras_Gaby_1995 a răspuns:

Ai putea sa te "combini" cu un amic de-al tau, sau cu cel mai bun prieten de-al fostului, si stai mai mult timp în fata lui, te tii de mâna cu cel "nou" în timp ce fostul e acolo, si chestii, ca sa îl faci cât de cât gelos. Succes!