| lorenelorena99 a întrebat:

Cum fac un baiat sa ma iubeasca? Adica stiu ca ma place, si eu il plac dar vreau sa incerc chestia aia: ii arati putin interes dupa il ignori. Chiar fun tioneaza? Vreau sa-mi spuneti TOT despre ea si vreau si exeple. Si inca ceva, vreau sa-mi explicati cum poate cineva fi atras de o persoana care nu ii da atentie. Exemple. Si acum pentru baieti... eu nu am vazut in viata mea un baiat indragostit de o fata. Chiar exiata asa ceva? Cum e?
Fundaa! :*

3 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
S-ar putea daca il ignori sa te ignore si el pe tine, sa inteleaga ca tu nu vrei o relatie si cauti doar joaca.
Dar s-ar putea si sa se te caute mai intens daca il ignori, acum depinde de felul sau de a fi, depinde cat demult de place.
Un sfat : nu intinde prea mult coarda cu ignoratul si cu teatrul, ca s-ar putea sa te trezesti singura si apoi el o sa te ingnore.
Cred ca mult mai bine, ca sa te iubeasca acel baiat, sa fi tu insati, pentru ca el te place pe tine, nu pe altcineva, si nu vad de ce sa nu te comporti cum te-ai comportat si pana acum.
Exista multi baieti/barbati indragostiti, cum exista si multe fete/femei indragostite.

| Fizy93 a răspuns:

Exista baiat indragostit (sunt baiat deci...) dar nu cred ca il poti face sa te iubeasca asa, stii tu uneori e nevoie de timp, alteori de faptele de care spuneai tu, uneori vine de la sine... deci iti recomand sa fii tu in primul rand si el sa te accepte pe tine cu adevarat pentru ceea ce esti nu pentru teatru pentru ca nu o sa poti sa faci asta toata viata langa el.winking Sper ca ti-am fost de ajutor, astept macar o nota daca nu funda! happy

| gabriel87000 a răspuns:

Depinde de tine sau de el.ce intenti ai cu pers respectiva.in ziua de azi se cauta relati de scurta durata adica probezi mai multi sa vezi cam cum e.acum depinde de tine vrei sa te indragostesti de cineva cu advarat sau cauti sa vezi si tu cam cum functioneaza astfel de relati