| Maghear_Alexandra_1995 a întrebat:

Heii...Daca ati putea sa ma ajutati nu e asa grav dar nu stiu ce sa fac. Am cunoscut un baiat, defapt il stiu de mai mult dar nu am vorbit pana acum recent. Si vorbeam in fiecare zi si cred ca ma placea si si mie imi cam place de el si am vazut ca intr-o zi a distribuit o poza https://www.facebook.com/......366021392/
si apoi mi-am dat seama ca eu pana acum nu i-am scris niciodata tot el se baga in seama si i-am scris si a vorbit cam sec. Azi a distribuit alta poza: https://www.facebook.com/......671490927/
oare se refera la mine? Nu stiu.
Sa ii scriu? Atunci cand i-am scris a avorbit sec si na...

7 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Doamne, lasa-l pe om in pace! interpretezi si ce poza pune. Nu fi stalker! Daca n use baga acum el i nseama cu tine, inseamna ca nu-l interesezi. Next! - cauta-ti altul ca sunt baieti destui pe lumea asta

| SkyPilot a răspuns:

Decat sa pierzi vremea pe Facebook cu lucruri de felul acesta, mai bine it gasesti un baiat real care sa te invite la plimbare si sa te tina de mana. Daca ai 19 ani asa cum sugereaza IDul tau, pierzi ceimai frumosi ani in fata ecranului. O iubire REALA acum, chiar daca nu va dura, va lasa amintiri de neuitat.

| Maghear_Alexandra_1995 explică (pentru SkyPilot):

Mdaa asa e.
Dar am doar 15 ani laughing) Asta e mai mult asa o copilarie

| SkyPilot a răspuns:

Si pentru 15 ani iti spun acelasi lucru. La varsta asta, cand iubesti pe cineva ai acei "fluturasi in stomac" care vor dispare mai tarziu. Iubirile de acum vor lasa amintiri frumoase pentru toata viata. Iti vei aminti cum nu indraznea sa te sarute si l-ai tras langa tine, sau cu cata stangacie te-a apucat de mana prima data. Gaseste-ti un baiat real, genul asta de lucruri il simti acum, dupa ce termini liceul astfel de sentimente dispar.

| Neo12 a răspuns:

Îi dau mare dreptate lui InquireWithin.
Am avut parte de o 'iubire virtuală' şi oarecum am pierdut timpul. Puteam să i-l ofer altei persoane care mă dorea. Este foarte greu să menţii o iubire la distanţă şi oricât ai crede că va rezista, îţi spun eu că nu este aşa. În rare cazuri întâlneşti iubiri care să reziste.
Am numai 16 ani, dar ştiu destul de multe.
Dacă nu vă recunoaşteţi sentimentele le trăiţi degeaba.
Întradevăr, ai de învăţat din fiecare lucru câte ceva, dar na, având în vedere că am trecut prin asta, eu zic că nu se merită.
O seară bună!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei:*
Si eu am patit asa! Am vorbit cu un tip aproape in fiecare zi, iar la un moment dat nu mi-o mai scris! Am intrat pe el si l-am intrebat ca de ce vorbeste asa sec si de ce se comporta asa!? Si el mi-a zis,, ca imi ocup timul mai mult cu invatatul de asta ma comport asa?". Poate intre timp si-a gasit o prietena(nu ii sigur).
Pai intra pe el ai intreaba-l ce face, zii ca nu ati mai vorbit de mult si ca iti este dor sa vorbiti asa cum vorbeati inainte. Si sincer azi baietii sunt cam timizi daca tu nu ii abordezi nici ei nu prea o s-o faca...
Pozele poate nu se refereau neaparat la tine... poate i-o placut textul pozei ...si eu mai distribui asa ...asta nu inseamna ca se refere la o anumita persoana!
Pe viitor incearca sa iti cauti un baiat care se comporta mai ok, sa te respecte, sa nu vorbeasca sec si sa se bucure ca vorbeste cu tine.
Propune-i sa iesiti undeva prieteneste, sau cheama-l la ceva concert ...asa va mai apropiati...
Si dupa pur si simplu intreaba-l,, ma placi?" nu ii chiar asa greu ...macar stii daca mai are sens sa lupti pentru el...
Ai grija de tine!
Te pup :*

| Maghear_Alexandra_1995 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult! :* Si si acum vorbim suntem bine dar nu mi-a zis ca simte ceva pentru mine dar cred ca simte dupa felul cum vorbeste. El e mai timid de fel laughing
:*