| fetelerebele a întrebat:

Heii funda vreau si eu niste replici sau ce va sa ma ajute sa scap de timiditate ohh!:*

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De timiditate nu scapi cu replici. Poti fi(sau puteti, ca vad ca sunteti mai multe). Puteti fi penibile.Chiar daca nu pare.

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu poti sa scapi de timiditate asa. De timiditate se scapa prin experienta (adica dupa ce intri in contact cu cat mai multe persoane si situatii) si prin autoeducare.

| Danysan a răspuns:

Daca o sa iti spui asta in minte o sa fie ok :Sta in puterea noastra sa reusim orice ne propunem :-P.Fi Increzatoare si va Fi Bine!

| drogh a răspuns:

Nu cred ca ai nevoie de replici pentru a scapa de timiditate. Crezi ca ar avea un folos? Nu. Trebuie sa faci exercitii de incredere in oglinda (monolog)sau fara ea. Incearca sa intri in grupuri de prieteni noi, baga-te in seama pentru ca nimeni nu o sa-ti faca vreun rau. Nu cauta anturaje proaste! Stii, unele persoane se vad si de la distanta ce fel de personalitate au. Poate gasesti pe cineva compatibil cu tine cu care sa imparti multe. Participa la o gramada de concursuri fara teama si ai sa castigi nu numai experienta, ci si poate noi amicii. Alt sfat ar fi, atunci cand vorbesti, sa ai un autocontrol pentru a nu tremura, sa nu te balbai, sa nu te inrosesti, etc.

| BlakeLively a răspuns:

Pentru a scapa de timiditate trebuie sa vorbesti cu persoana respectiva. Sa va cunoasteti...
Nu stiu la ce fel de replici te referi. Da mai multe detalii.