| LoveChocolatexD a întrebat:

Heii; 3, revin cu o intrebare...sunt timida, nu duc asta la extrem, dar trebuie sa scap de timiditate deoarece nu ma ajuta cu nimic. Vreau sa scap...dar prin niste pasi clari! Aveti ideii? Sau daca ati trecut prin asta, ati reusit repede sa scapati de timiditate? Dau funda! :* ( Scuza`ti categoria )

12 răspunsuri:
| CristiB93 a răspuns:

Doar cu timpul vei scapa de ea, este ceva din tine, nu ai cum sa controlezi, degeaba te chinui, iti spun ca si la mine a fost la fel, poate ca mai e si acum putin, dar asta e.

| LoveChocolatexD explică (pentru CristiB93):

Da...sunt de acord cu tine, dar trebuie sa incerci sa scapi de ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Timiditatea vine adesea din complexe fizice sau psihice si nesiguranta.Tu de ce esti timida? Aranjeaza-te, ai grija de tine, iesi cu prietenii si asculta oamenii uitandu-te in ochii lor.Gandeste-te ca fiecare este unicul in felul lui si unii te accepta si rezoneaza cu tine, altii nu.Toti suntem oameni, suntem diferiti si ne putem face placuti prin felul nostru de a fi.Tu esti perfecta pentru. ca esti tu cu numeroase calitati si defecte.Un alt truc este sa nu uiti sa fii deschisa si zambareata. Oamenii fericiti sunt oameni frumosi si sociali.
Te pup!

| LoveChocolatexD explică (pentru anonim_4396):

Da...ai dreptate, ma simt asa deoarece nu ma consider absolut deloc frumoasa. Incerc usor, usor sa scap de aceasta complexitate. Multumesc pentru raspuns :*.

| sensualus a răspuns:

La ce fel de pasi te referi? la cei de abordare a baietilor? la pasii preludiului? la pasii din timpul actiuniihappy

| LoveChocolatexD explică (pentru sensualus):

Pasii pentru a scapa de timiditate happy. Pana la o abordare mai ampla a baietilor...sau in general a persoanelor, am nevoie sa scap de timiditatewinking.

| Zaied a răspuns:

Esti timida pentru ca ai o impresie proasta despre tine in raport cu ceilalti, crede-ma si eu am fost la fel. Poti scapa de timiditate perfectionandu-ti calitatile, schimba-ti atitudinea si exprima-ti personalitatea.Cauta un lucru la care esti buna si arata-le si celorlalti.Asa,ei te vor respecta iar tu vei capata incredere.De asemenea, cauta-ti defectele si indreapta-le.

| 0alafaranume0 a răspuns:

Dc sa scapi? fiecare e unic in felul lui....cine te place te place asa cum esti, pe langa asta esti fata baietii trebuie sa vina la tine, eu daca ar fi sa aleg dintr una prea tupeista si alta prea timida as alege timida, fetele timide ma amuza

| LoveChocolatexD explică (pentru 0alafaranume0):

Ok...mersi pentru raspuns :*.