| anonim_4396 a întrebat:

Heii sad In clasa suntem 29 de elevi, si fiind banci de cate doi, eu stau singura. Stateam cu un baiat (ciudat rau) care acum s-a mutat cu altcineva, iar eu am ramas singura. Ma simt foarte prost stand si in prima banca si singura. Cand mai lipseste un coleg sau colega ma mai mut, dar asa cand suntem toti. Si chiar daca era el ciudat cum era, ma simteam mai bine, dar acum nu mai suport. Nici nu m-as mai duce la scoala. Ori sa ma transfer in alta clasa, ori ma rog sa vina cineva in clasa la noi la anul. Si d-abia sunt in clasa 9. Ce mai fac eu 3 ani de zile singura? sad

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Imprieteneste-te mai bine cu o fata sau un baiat din clasa si apoi mutati-va in aceeasi banca. Daca nu, atunci spune-i doamnei tale diriginte sa te lase sa stai cu inca 2 copii in banca (sa faceti o banca de 3) pentru ca te simti aiurea sa stai singura.

| AFR81 a răspuns:

De ce sa fii suparata ca stai singura laughing Eu cand mai nimeream asa, ma bucuram ca am mai mult loc. Daca aveam chef de vorba ma intorceam in spate. N-ar trebui sa te simti prost, nu inseamna ca esti tu mai diferita, mai aiurea, daca stai singura. Pur si simplu asa s-a nimerit.

| corbulalbrosu a răspuns:

Mai sunt cateva saptamani si vei scapa de statutul de boboaca.La toamna si pe parcursul anului viitor, se pot intampla multe, asa ca nu are rost sa-ti faci de pe acum probleme existentiale.Colegul tau "ciudat"nu a fugit de tine ci de statul in fata, in prima banca, pozitie greu de suportat mai ales pentru un baiat.Presimt ca va fi bine si te vei distra doar la gandul cum ai putut sa-ti faci astfel de scenarii stresante si absolut nefondate.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Raluca,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt sigura ca nu veti ramane 29 in clasa, vor mai aparea si altii pe parcursul anilor. Ai putea incerca sa iti cunosti colegii mai bine si ca in timpul pauzelor sa nu mai stai in banca la fel de trista ca si in timpul orelor. Nu trebuie sa te simti prost deoarece colegul tau nu a fugit pur si simplu de tine ci ii displace in prima banca sau probabil s-a imprietenit foarte bine cu vreun coleg/colega din clasa.Nu uita de colegii aflati in a doua banca, ei iti pot fi de ajutor in a nu te mai simti singura.

| Voidwithin a răspuns:

Tu vrei sa te transferi fiindca stai singura in banca?
Eu zic sa te gandesti mai bine...
Nimeni nu o sa te transfere dintr-un asemenea motiv.
La anul veti fi mai multi in clasa, chiar nu vad care e problema...