| Abbiy a întrebat:

Heii!:*
-Pot sa-mi fac suvite cu carmin(acela normal care il aplicam pe unghii)

Va multumesc! Fundita si scuzati categoria!:*

Răspuns Câştigător
| Rhoselynn a răspuns:

Hey, da poti sa iti faci suvite cu carmin, asta daca ai o culoare deschisa la par sau l-ai decolorat in prealabil. Ideea ar fi urmatoarea: nefiind vopsea el nu va rezista mult pe par, va iesii la fiecare spalat. Dupa parerea mea mai bine cauta-ti un nuantator pentru acele suvite deoarece rosul carmin, violetul degential si albastrul de metil pateaza. Dupa ce te vei trezii a doua zi vei observa pe perna ta rosul din suvite si iti va pata si hainele mai ales ca e foarte cald afara si transpiri. Parerea mea ti-am spus, ar fi sa cauti un nuantator sau o vopsea exact culoarea pe care ti-o doresti.

2 răspunsuri:
| Rebecaaaa a răspuns:

Buna! Carminul se ia repede. Ti-as recomanda Violet de Gentiana, chiar daca ii spune violet ceri ce culoare vrei. Acest colorant se gaseste in farmacie la un pret foarte mic. Cum il folosesti? Simplu : iei o cana sau ceva in care pui apa calduta si pui 10 picaturi de violet, daca vrei sa iese culoare, sa fie evidenta pune 15 -20 si toarna pe cap. Ai grija sa nu ajunga pe fata o sa te faci toata de culoare

| Abbiy explică:

Va multumesc multtt.nu stiu cui sa ii dau fundita.mai ma gandesc:*