| Idk_Sara_1996 a întrebat:

Heii stie cineva la ce ora incepem scoala anul asta? Pe bune!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cursurile preuniversitare ( clasele 1-12 ) încep în 14 septembrie 2015!
În general, cursurile ar trebui să înceapă la ora 8 dimineaţa; dar, de obicei, Festivitatea de deschidere este la ora 9-10;)
Asta în cazul unităţilor unde Festivitatea de deschidere nu are loc Vineri sau Sâmbătă...

Vezi structura anului şcolar 2015-2016 în O.M.E.N. nr. 4496/2015 de la linkul :
http://lege5.ro/......-2015-2016

Toate cele bune!

7 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Se va anunta la voi la scoala. Mergi si intreaba.

| KamaSutra a răspuns:

| Sociopat a răspuns:

Va fi festivitatea de incepere a anului pe la 9 urmata de elevii care vor merge la clasele lor unde vor primi orarul provizoriu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

9.

| AndreeaAndreutza48 a răspuns:

Depinde in ce clasa esti

Stiu ca la inceputul anului scolar trebuie sa mergi dimineata la 8

| Idk_Sara_1996 explică (pentru AndreeaAndreutza48):

Sunt la liceu (clasa a 9-a) -

| AndreeaAndreutza48 a răspuns (pentru Idk_Sara_1996):

Si eu trec acum la liceu