| DewLoWoofy a întrebat:

Sunt intr-o relarie cu iubitul meu de un an. Exista o tipa care s-a bagat si continua sa se bage intre noi, ei sustin ca nu se plac reciproc, dar cred ca daca el nu ar placea-o, nu ne-am certa atat din cauza faptului ca vrea sa stea si cu ea. Nu inteleg, deja ne-am despartit din cauza ei, ne-am impacat cu conditia ca o termina cu ea, o saptamana a rezistat si acum imi propune sa stea cateva minute pe zi cu ea. Nu vreau sa accept, data trevura statea incontinuu cu ea, de aia ne-am despartit..de ce sa mi-l fure ea? Credeti ca am facut bine ca l-am pus sa aleaga intre mine si ea? Si oare daca ma alege pe mine, o sa o termine cu ea? Nu stiu ce sa fac, il iubesc foarte mult, dar daca el o vrea si pe ea (cica doar ca prietena), eu simt ca nu am ce cauta in viata lui. Ori sunt doar eu, ori deloc. Ce sa fac? Va rog putin ajutor...:c

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Poti sa faci doar un sigur lucru, sa te desparti definitiv de el, mai ales ca v-ati mai despartit si l-ai iertat si el nu i-a pasat de sansa pe care i-ai oferit-o, asta inseamna ca nu te apreciaza si ca nu te iubeste suficient.
Logic ca ai facut bine ca i-ai spus sa aleaga, nu cred ca voiai sa aiba relatii in paralel, azi cu tine, maine cu ea.
Si nu e de vina doar ea, ci si prietenul tau ( mai ales el) daca era un domn care te iubea, sa nu dadea atentie la fata respectica oricat de mult s-ar chinui fata aceea, ii spunea clar ca te iubeste pe ea, si prefera sa te respecta si sa respecte relatia cu tine. Si sa stii ca nu ti-l fura nimeni, el se lasa furat ca nu te iubeste pe tine.
Daca te alege pe tine, nu stiu daca termina efectiv cu ea, pentru ca nu doreste dupa cum inteleg din ceea ce spui tu, daca te dorea pe tine, nu se ajungea pana aici.
Tu trebuie sa fi totul pentru el, iubita, prietena, sora, mama, deci tu trebuie sa fi si amica lui nu ea.
Eu daca eram in locul tau, ii spuneam pa, si sa plece la amica lui deoarece ii place sa plece pe mai multe fronturi si ca eu am nevoie de cineva capabil sa fie pentru mine, cu picioaele pe pamant, sa fie sigur de sentimentelelui fata de mine si sa avem o relatie cu adevarat, nu doresc joaca, si daca el asta doreste, e liber sa plece dar sa nu se mai intorca la mine niciodata.
Viata e prea frumoasa sa stam dupa oameni care habar n-au ce vor de la noi si sa ne frustram aiurea.
Nu stiu ce vrei tu, dar eu doresc o relatie frumoasa, in care sa iubesc si sa ma simt iubita, nu singura si lasata la o parte.

2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Daca te-ar iubi cu adevarat acea fata nu ar fi o problema. Deci mai bine renunti tu.

| Cazacu_Radu_1992 a răspuns:

Gaseste pe altul! laughing