| fifidafgsh a întrebat:

Heii TPU. Am o intrebare: anul trecut am fost cu un baiat care era la liceu, eu eram a8a, a fost mai mult o relatie de fb, ne-am intalnit doar odata, si nu am fost prea mult impreuna, ne-am despartit din cauza distantei. Am hotarat sa ne despartim pana o sa merg la liceu. ok acum is la liceu la inceput, prima data cand ne-am intalnit prin liceu ma salutat iar dupa nu ma mai salutat, doar venea in fiecare zi la mine in clasa si se uita la mine si se dadea in spectacol in fata mea, eu l-am ignorat pentru ca avea prietena. Astazi mi-a trimis mesaj si am vorbit, apoi m-a sunat si am vb cu el si m-a intrebat de ce nu l-am mai salutat si i-am zis ca am asteptat sa ma salute el... am observat ca s-a schimbat, dar inca il mai plac. Ce ma sfatuiti sa fac?

3 răspunsuri:
| Bibble a răspuns:

Daca el vrea sa fie cu tine si e dispus sa renunte la prietena lui pentru tine (fara resentimente), iar tu crezi ca el chiar te place, ci nu e cu tine doar ca sa fie cu cineva sau pentru aspectul fizic, atunci asteapta sa faca el primul pas si apoi accepta

| fifidafgsh explică (pentru Bibble):

El s-a despartit deja de prietena lui, si aseara am iesit la suc cu el, doar ca el vorbeste cu multe fetesi mi-e frica sa nu fiu si eu una cu care vb din cauza plictiseli.

| Bibble a răspuns (pentru fifidafgsh):

Afla. Incearca sa ai o discutie sincera cu el, trebuie sa ai incredere in el daca veti fi impreuna