| Mirela67 a întrebat:

Heii,TPU!
Cum imi dau seama daca un baiat ma place?
De exemplu,imi pune porecle sau ma striga si ma uit la el si el la mine si nu spune nimic, ma priveste pe furis si chestii de astea. Înseamnă că mă place?
Va rog, raspundeti-mi!

10 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Depinde ce vârstă aveți și cât de infantil este el. Sunt și băieți care sunt tot timpul puși pe glume, farse, tachinări fără ca acest lucru să însemne că te place, adică te place dar nu în sensul la care te gândești tu. Te simpatizează, îi place că ții la glume, te consideră de gașcă. De la chestia asta, uneori, se ajunge și la cealaltă, dar nu întotdeauna. Nu-ți fă speranțe prea mari dar fii totuși atentă la semnale.

| Mirela67 explică (pentru Raven):

Si-mi pune si diferite porecle?
Mulțumesc pentru raspuns!?

| Raven a răspuns (pentru Mirela67):

Depinde de porecle, sunt drăguțe ori răutăcioase? Dacă ești înaltă și-ți spune Prăjină, nu prea e o dovadă de afecțiune.

| Andreeush a răspuns:

Probabil că da.

| Plato a răspuns:

Te striga si nu zice nimic? Am mai intalnit, la un centru de autism.
Sper ca aveti maxim 15 ani.

Răspuns utilizator avertizat
| Sekim a răspuns:

Buna
Din ce ai spus tu, da, te place. Cauta pe YouTube : Cum iti dai seama daca te place : și o sa găsești.

| Maia55 a răspuns:

Aceste lucruri depinde de personalitatea fiecărui băiat, nu toți reacționa la fel când placem pe cineva. Fiecare se exteriorizează în felul sau. Din spusele tale este probabil sa te placa, poți încerca să flirtezi cu el, sau sa îl inviti la o plimbare prin parc, un suc pentru a va apropia.