| TяαfιcAnTaDєIυβιЯë a întrebat:

Heii TPU >:d<
Dati`mi si mie niste statusuri frumoase pentru fete. de dragoste, indiferenta, triste sad
Nu vreau site`urii tongue Funditaa + Puncte

Răspuns Câştigător
| LavsKitty a răspuns:

Tot ce aveai pe suflet imi spuneai, te simteam al meu si ma iubeai sad.

• Amintiri cu tine vin si nu mai pleaca, timpul a trecut si credeam ca o sa imi treaca.

• Oare pe mine m-ar insela? Cu siguranta! N-are nevoie de motive, zdreanta-i zdreanta.

• Nu fa pe zmeul ca te zboara vantul smug.

• Si cand vine vorba de iubire... spune-le ca ma ai pe mine. :-x

• Iubeste-mã, urãste-mã! În ambele cazuri ti-e gândul la mine!batting eyelashes

• Vrei atentie? Fa-te semn de circulatie.winking

• Fii optimist! Daca viata iti ofera lamai, cere si Martini.

• Nu`si mai au rostu’ lacrimilie, ti-am inghitit ambitiile … Orgoliul meu e mare, daca pleci stii bine…Nu ma mai intorc la tine! smug

• vorbeste mult, e stresanta, rade intruna si fara motiv. Prin felul ei de a fi te face sa o adori! :-x

• si ce mai conteaza acum care a gresit mai des, care a iubit mai intens, care pe care n-a inteles.

• Stiu ca esti un vagabont, dar esti vagabontul meu. Ti-am promit ca nu te las, deci nu te las sufletul meu. love struck

• Recunosc ca inca mai simt ceva pentru tine, dar acest sentiment se traduce intr-o scarba totala, absoluta pentru ceea ce ai devenit si pentru tot ce mi-ai facut!

• Cine dragoste imparte primeste dublu inapoi, ce-ai zice sa incepem prin a imparti-o si noi? :O

• tu te prefaci ca nu iti pasa de mine, eu iti arat ca pot si fara tine. b-)

• Ieri plangeai pentru ce aveai acum esti rece sloi.

• Atat de dulce cand o strangi la piept, e-asa frumoasa cand tu ii zambesti, atat de fericita cand ii spui ca o iubesti. puppy dog eyes

• zeci de gesturi, mii de vorbe de sute de ori. orice ai face...ramai in sufletul meu; x!

11 răspunsuri:
| LavsKitty a răspuns:

Si totu' acum i-asa de rece. Te iubesc da' las' ca-mi trece!

• stiu ca nu te mai am si nu îmi pare bine, dar mai bine ma împac cu ideea decât cu tine.

• Tu?! Mie?! Nu ai ce sa-mi dai. De unde dracu inima, ca n-ai!

• Se spune ca iubesti o data în viata, o singura iubire.Atunci cum se face ca suferim la fiecare despartire?!

• Au fost promisiuni cum ca o sa se iubeasca pâna când soarele o sa inceteze sa traieasca.

• nu mai zic nimic închei aici cã doare, dacã ar fi sã curgã lacrimi sã curgã ale tale.

• Zambesc cand se vad, plang cand se cearta si indiferent de fapta, ei se impaca si se iarta; x.

• Nu te mai iubesc pleaca, pleaca, pleaca!

• Spune-mi ce poate sa mai fie, cand eu n-am voie, dar tu esti plin de gelozie raised eyebrows.

• Eu sunt tot ce tu n`ai! love struck

• Acum numai suntem "noi", suntem tu si eu. happy

• Mesaj catre Rai: Trimiteti o ambulanta! Ingerul pe care mi l-ati dat nu face fata! blushing

• Nu te mai iubesc pleaca, pleaca, pleaca!

• Soñé ser la princesa de mi principe! love struck

| LavsKitty a răspuns:

Nu mai pot sa ma joc, vreau eu sa fiu pe primul loc! happy

• Cine te accepta cum esti tu? Cine te-a iertat de toate? Cine pentru tine poate...sa-si piarda sufletul?

• Tu iubesti? Sau te prefaci? Iti zic eu: iti bati joc!

• E doar o fata cat se poate de obisnuita...Care nu are absolut nimic special. Are zile in care parul ii sta ca naiba. si zile in care arata extraordinar!winking

• Stii ca nu stau dupa noroc si daca vreau sa iasa fum stiu unde sa dau foc! happy

• E bine cu tine si imi place, sa fim doar noi doi in liniste si pace. love struck

• Sa fim tot impreuna, sa te tin strans de mana, sa-ti soptesc usor: "Te ador!" love struck.

• Pun STOP, caci dupa altu tot un altu vine. yawn

• Ai fost odata aerul pe care-l respiram. Acum ma sufoc nu mai vreau sa te am! X_x

• Que mis labios digan lo que pasara! blushing

• Ai fi iubit`o doar pentru ca e ea! sigh

• Dragoste la prima vedere, o mangaiere, o clipa de placere smug.

• vezi tu thinking momentan nu am chef sa privesc in jur! pentru ca te vad pe tine si imi vine sa injur!winking

• Am 2000 de motive, ca sa fiu cum vreau sa fiu love struck!

| LavsKitty a răspuns:

Si îmi pare rau de tot ce s`a întamplat stii bine.Cel mai mult îmi pare rau ca am pus suflet pentru tine!oh go on

• Ai un mod de a veni usor la mine Si cand iei, iei tot ce e mai bun din mine; x

• Ii cer o raza de lumina.imi pune soarele pe cer.; x

• Atat de proaste, aproape inculte.si totusi atat de multe happy.

• Te-am invatat sa nu asculti prostiile ce le spun unii. Sa nu uiti ca tu saruti gura mea, nu gura lumii!

• Te maturizezi prea greu. Sa stii ca eu nu sunt ma`ta sa te iert mereu! oh go on

• Stiu ca ai pe altele!oh go on Chiar nu`mi pasa. Minte`le putin si lasa`le acasa! Tu mi-ai zis cu gura ta. Ca tii la mine ca la viata ta! love struck

• Îmi aduc aminte cât de mult o iubea, cum prietenilor le zicea : Frate nu pot trai fara ea. sick<

• Zambetul tau e fals ca de obicei. Nici n`ai curaj sa te uiti in ochii ei.Te pierzi usor cand vorbesti despre acea fata, care era preferata ta odata!

• Persoana care neconditionat ma iubeste. Care din 3 priviri ma recucereste. love struck

• Am trecut impreuna peste multe, nopti pierdute. Chiar daca intre noi s`au bagat multi si multe. love struck

• Si spui: pune`l intr-o mie de baieti, ca tot pe el il aleg!

| LavsKitty a răspuns:

• Si încerc acum sa dau uitarii tot ce.a fost. Însa n.are sens, ma chinui fara rost.;|

• Scumpa mea îti ofer un Red Bull? Asa poate zbori de lânga el.

• Chiar si tu baiatule, tu ce îl faci pe fitosul, îi vei zice odata prietenului tau : "Azi noapte am plâns pentru ea."

• Scuza-ma ca ti-am zis iubire, scuza-ma ca ti-am adus lacrimi pe chipul tau, scuza-ma ca am facut parte din viata ta cândva...

• Esti liber ca o colibri! :* Si daca vrei sa-mi dai papucii, da-mi-i pe aia roz! love struck

• Ce le tot pasa pe cine iubesc, cu cine vorbesc? De ce îmi spun cum sa traiesc? E treaba mea cum ma îmbrac si doar a mea cum ma dezbrac, cu cine, cum, unde si cât!

• Pentru tine nu-mi fac griji. Gasesc altu' la pufuleti cu suprize!

• Nu vrei sa plec de tot si nici sa uit de tine. Nu vrei sa ma pierzi, dar nici sa stai lânga mine.;-j.

• De ce sunt atâtia barbati cracanati? Lucrurile fara importanta sunt totdeauna puse între paranteze.

• Am trecut prin furtuni si ploi dar am ramas cu soarele intre noi; x.

• Plec sa duc gunoiul, te las undeva? :d

• Nu stiu ce simti tu dar pentru mine e nasol, sa nu te vad cu saptamanile. e ca o prabusire-n gol.

• Poate ca voi uita ce ai spus.Dar nu voi uita niciodata cum m-ai facut sa ma simt :X.

• Voi scrie pe o caramida " Mi-e dor de tine" si am sa ti-o arunc în cap sa simti si tu cum doare când îti lipseste cinevalaughing!

• Daca esti îndragostita de doi barbati, alege-l pe al doilea. daca erai cu adevarat îndragostita de primul, nu te mai îndragosteai de altul!

| LavsKitty a răspuns:

Nu stiu ce este mai nasol: faptul ca mi-a trimis un SMS cu "Hai sa ne despartim" ...sau faptul ca dupa doua minute mi-a trimis altul: "Scuze, nu era pentru tine"!

• Duci un cap pe umeri insa capul nu te duce. Ca ti.am intins un deget doar ca sa ai si tu ce sugebatting eyelashes.

• O iubesti dar totusi renunti la ea zicând ca nu-ti pasa. Ea, ea te iubeste dar îti respecta decizia. Peste timp realizezi ca ai gresit. Însa orgoliul a fost prea mare, asa ca ajungi sa o pierzi, pentru totdeauna!

• Credeam ca sunt puternica, si sunt. dar am realizat ca mintea nu îmi controleaza inima.

• Eu nu îmi aplec capul în fata nimanui! De ce? Deoarece risc sa`mi cada coroana.

• De Craciun, daca vine la tine un tip gras si paros si te baga intr-un sac, nu te speria! I-am scris mosului ca te vreau pe tine de Craciun.

• Nu uit! Era fulg cu fulg. Printre ei tu ai aparut si ne-ai topit pe toti cu zâmbetu’.

• Am învatat sa nu fac pe nimeni o prioritate în viata mea, atâta timp cât eu în viata lui sunt sunt doar o optiune!

• El se chinuie pentru ca o iubeste, celalalt se chinuie pentru ca ar vrea s-o iubeasca, doar ca nu a avut ocazia si nici timpul. dar ea? conteaza?

• Sa nu astepti sa revin iar, sa-ti mangai sufletul de gheata. Caci n-am sa bat a doua oara la usa ce mi s-a inchis in fata.happy

• Exista 2 categorii de femei: doamne;; ) si... Doamne fereste! x_x

• Pune-te si-n cur si-n cap. Ca eu tot pe el îl plac

| LavsKitty a răspuns:

Scuze ca am dat atat de multe raspunsuri, dar nu ma lasa doar in unul :*!
sper ca ti-au placut :d.

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Esti sigura? laughing

| Anaalex520 a răspuns:

Stiu ca sunt multe si poate nu e ceea ce cauti, dar fa-ti timp sa le citesti pe toate! kiss

1.Esti un oarecare, care cauta parcare!

2. Daca spun ''PA'' nu inseamna ca plec!

3.Stii? Vad viata ca pe un joc.Sunt pasionata mereu de primul loc.

4.Ma exprim sa intelegi mesajul! Eu nu-s m*-ta sa cenzurez in fata ta limbajul!

5. Vrei sa ma schimbi? Schimba-te tu primul! Tu esti doar personajul eu fac tot filmul.kiss

6.Sunt inofensiva.Dar gandul meu e criminal!

7.Si cateodata pur si simplu nu pot sa tac!

8.Sa iert`? poate`! Sa uit? Niciodata!

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-2016.html

| Claudiaeredit a răspuns:

Fii atent sa vezi cum doare, cand o sa ma vezi nepasatoare!

Indiferenta mea, te v-a lovi puternic in piept. Atunci iti vei da seama ca nu mai pot sa te mai iert.

Si te doare când vezi ca nu-mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.

Ne iubim, stii? Si asta conteaza! Hai pa! Nu te baga, nu te intereseaza!

Puteti sa ne barfiti pe noi, da stiti? E povestea noastra in care doar noi suntem eroihappy

Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi. Ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi.

Si toti ma intreaba ce s-a intamplat... Le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l-am uitat"!

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa. Zambeste chiar daca treci printr-o pasa proasta!

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| DenisaAchimop a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa