| AndreeaDeiia a întrebat:

Heii..tpu happy
Daca merg la Filologie Uman-Englez, cam ce meserii as putea avea, ce as putea fi?

6 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Buna. pai daca esti pe bilingv, ai putea sa dai la Limbi Straine si sa ajungi translator. Poti sa dai si la Academie, sau la Jurnalism.

| AndreeaDeiia explică:

Si psiholog se poate, nu?

| maria6 a răspuns (pentru AndreeaDeiia):

Daca te referi la faptul ca termini liceul la acest profil, da, poti merge mai departe la facultate, la psihologie.
Daca e vorba de facultate, nu poti fi psiholog dupa ce ai absolvit filologia.

| floresdemayo a răspuns (pentru AndreeaDeiia):

Dacă rămâi doar cu doisprezece clase, șansele de angajare sunt... nule. E aiurea să te întrebi ce poți deveni, fiindcă abia au șansa unui loc de muncă absolvenții cu studii universitare! Doar dacă ai părinții înstăriți, respectiv patroni de firmă, care să-ti ofere cu generozitate un post de... director.batting eyelashes
Dacă nu ai norocul ăsta, învață ca să fii absolventa unei facultăti, deci numai atunci să poți spera la un loc de muncă frumos.
Liceul ales nu are nicio legatură cu facultatea ce o vei urma. Nimeni, absolut nimeni nu-ti poate impune să faci un liceu cu profil uman si sa fii nevoită să urmezi o facultate asemănătoare, să mergi pe același profil.
Alegi ce vrei, ce iti place, spre ce simti că ai vocatie.
Cu facultatea de psihologie ai puțină grijă, nu știu dacă faci o alegere prea bună. Meseria e frumoasă, dar găsirea unui loc de muncă e dificil.

| printesa16 a răspuns:

Eu sunt la acest profil si vreau sa devin judecatoare. Poti orice doresti (sa nu aiba legatura cu matematica) cum ar fi:avocat, judecator, politist, jurnalist si multe altele

| Lola23 a răspuns:

Traducator sau profesor. De asemenea si ghid turistic.