| ingrid010 a întrebat:

Heii TPU ^^. deci practic, acum câteva zile, eram în autobuz. nu mi-am făcut biletul şi m-am trezit cu controlorii. I-am dat datele şi mi-a mi-a spus că; mi vine scrisoare acasă cu amenda, pentru că nu am plătit pe loc, ŞI LA ŞCOALĂ. şi mi-a spus că mi-a făcut proces verbal, şi că trebuie să plătesc 250 de lei pentru că n-am plătit pe loc -.-".

întrebarea e : îţi trimite şi la şcoală scrisoare cu amenda? s-au or minţit ăiă? laughing
Şi eu ştiam că dacă nu plăteşti pe loc 50 de lei, vei plăti 100 de lei; nu 250 -,-.

FUNDĂ :3

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te au prostit nu are scoala nicio legatura

| ingrid010 explică (pentru suntserios):

Eşti sigur? thinking
nu de alta, da m-o pus să le zic şi în ce clasă sunt şi care ( a sau b laughing )

| Bujoreanu_Ana_1998 a răspuns:

Daca nu ai semnat procesul verbal, nu primesti nici o foaie, nimic. Au vrut doar sa te sperie aia. La scoala oricum nu primesti nimic, in cel mai rau caz ai sa primesti amenda acasa si o sa fie de 100 de lei