| broackaninju a întrebat:

Heii TPU.e vorba de o problemã în dragoste.Din cauzã cã sunt confuzã nu mai gândesc nici bine...Am cunoscut din întâmplare(ne-am dat cap în cap pe hol) un bãiat(eu eram a 7a, el a8a) m-am îndrãgostit de el și toatã școala a aflat (întâmplare nefericitã) nu prea am discutat mult cu el în acel an (eram mulțumitã doar cu faptul cã îl vedeam, fiind doar o atracție fizicã) la sfârșitul anului când mi-am dat seama cã a plecat am suferit mult (chiar nu-mi dãdeam seama de ce având în vedere cã nu prea vorbisem). Dupã ceva timp m-am acomodat cu ideea cã nu-l voi mai vedea).La o lunã dupã ce am început a 8a a trecut pe lângã mine (eu mã duceam la școalã, el la liceu).mi-a scris mai apoi de pe contul unui prieten (acesta neștiind).Am început sã vorbim, etc și mi-a spus cã dacã nu formãm scânteia acum când voi termina a8a va fi prea târziu. Dupã câteva certuri și împãcãri mi-a spus cã mã așteaptã.zis și fãcut.3 sãptãmâni înaintea examenului nu mi-a mai scris (ca sã nu-mi fugã mintea în altã parte ). Dupã ce am dat examenul mi-a scris din nou întrebându-mã cum a fost și cum mã simt. Timp de 1 an mi-a fost alãturi mereu de parcã ne cunoșteam de o viața.Se legase ceva între noi (mi-a recunoscut cã mã place, i-am recunoscut).Dar ne-am certat prostește și a început sã îmi spunã lucruri de genul "te porți ca un copil" " te mustrã amintiri neplãcute?" și l-am blocat, deoarece m-am panicat.De o lunã nu mai vorbim și mi-a șters nr din telefon din cauza asta..Acum nu știu ce sã mai fac...îl simt aproape (nu doar pentru cã sunt îndrãgostitã de el ) dar s-a format ceva între noi, fiecare simțind când celãlalt nu-i bine.Nu știu cum sã procedez, ce sã fac, ce sã gândesc.Help.scuzați greșelile.

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Pfff,
Cunosc situatia si starile prin care treci si nu este deloc bine. Unul din voi trebuie sa renunte la incapatanare si acela trebuie sa fie cel de la care a inceput cearta. Ceva din ceea ce ai facut tu s-a legat cu ceva ce stia el si l-a deranjat. De obicei la relatiile acestea care merg foarte bine ceva se poate intampla incontrolabil si simti ceva instinctiv (ca o scama mintala) care nu te lasa sa o rezolvi mai departe.
Cred si in faptul ala ca il poti simti si sunt de acord si cu faptul ca te poate simti si el pe tine. Acum daca simti ca are nevoie de tine de ce nu te duci la el si ii spui asa copilareste cum te comporti tu ca ai venit deoarece stii ca are nevoie de tine. Nu trebuie sa rememorati trecutul, de ce v-ati certat sau care sunt motivele ci pur si simplu trebuie sa alegeti sa mergeti inainte impreuna. Stii te-ar ajuta totodata cand te-ai duce daca i-ai intinde mana si i-ai spune doar sunt aici daca ai nevoie de mine.
Nu lasa lucrurile sa mearga asa si mai multa incredere in ceea ce simti.

| broackaninju explică (pentru MeConstantine):

Îți mulțumesc mult, mult, mult..nici nu știi cât m.ai ajutat, mi.ai dat o stare de bine.Mulțumesc mult de tot.

1 răspuns: