| broackaninju a întrebat:

Heii TPU.e vorba de o problemã în dragoste.Din cauzã cã sunt confuzã nu mai gândesc nici bine...Am cunoscut din întâmplare(ne.am dat cap în cap pe hol) un bãiat(eu eram a 7a, el a8a) m.am îndrãgostit de el și toatã școala a aflat (întâmplare nefericitã) nu prea am discutat mult cu el în acel an (eram mulțumitã doar cu faptul cã îl vedeam, fiind doar o atracție fizicã) la sfârșitul anului când mi.am dat seama cã a plecat am suferit mult (chiar nu.mi dãdeam seama de ce având în vedere cã nu prea vorbisem). Dupã ceva timp m.am acomodat cu ideea cã nu.l voi mai vedea).La o lunã dupã ce am început a 8a a trecut pe lângã mine (eu mã duceam la școalã, el la liceu).mi.a scris mai apoi de pe contul unui prieten (acesta neștiind).Am început sã vorbim, etc și mi-a spus cã dacã nu formãm scânteia acum când voi termina a8a va fi prea târziu. Dupã câteva certuri și împãcãri mi-a spus cã mã așteaptã.zis și fãcut.3 sãptãmâni înaintea examenului nu mi.a mai scris (ca sã nu.mi fugã mintea în altã parte ). Dupã ce am dat examenul mi.a scris din nou întrebându.mã cum a fost și cum mã simt. Timp de 1 an mi.a fost alãturi mereu de parcã ne cunoșteam de o viața.Se legase ceva între noi (mi.a recunoscut cã mã place, i.am recunoscut).Dar ne.am certat prostește și a început sã îmi spunã lucruri de genul "te porți ca un copil" " te mustrã amintiri neplãcute?" și l.am blocat, deoarece m.am panicat.De o lunã nu mai vorbim și mi.a șters nr din telefon din cauza asta..Acum nu știu ce sã mai fac...îl simt aproape (nu doar pentru cã sunt îndrãgostitã de el ) dar s.a format ceva între noi, fiecare simțind când celãlalt nu.i bine.Nu știu cum sã procedez, ce sã fac, ce sã gândescHelp.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... El ti-a sters numarul, in timp ce trebuia sa isi ceara scuze pentru ce ti-a zis, desi nu e chiar grav, dar totusi tu nu i-ai raspuns cu aceeasi moneda pentru ca il placi mult si nu ai vrut sa va distantati. Se pare ca lui nu i-a pasat... Acum esti mica, dar, in timp iti vei da seama ca baietii sunt mult mai indiferenti ca noi, cu greu pun suflet. Fii si tu indiferenta, indreapta-ti atentia spre altul, si sterge-i nr. de telefon.

| broackaninju explică (pentru anonim_4396):

Așa am și fãcut.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu greu punem suflet? laughing
Asta e prima regula pe care ne invatati voi: sa nu ne atasam decat dupa ce v-ati indragostit de noi.
Cred ca toti barbatii cu o minima experienta in relatii au pus suflet prea devreme cel putin o data in viata, de acolo si senzatia de indiferenta pe care v-o lasam.
Majoritatea barbatilor nu pot fi agatati, nu pot 'negocia' sentimentele. In schimb, femeile se pot atasa in timp de un barbat, care la inceput le-a fost indiferent. Astea sunt rolurile.

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sunteti destul de mici, dar daca sunteti din aceeasi localitate... De ce aveti o "relatie" virtuala?

| broackaninju explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Pentru cu am vrut sã.mi îndrept atenția cãtre examen. apoi sã avem cu adevãrat o relație.da 15 ani (niște copii)