| Ade1998 a întrebat:

Heii TPU imi puteti spune si mie cum pot sa invat engleza mai bine adica sa o vorbesc foarte bine? fara raspunsuri rautacioase. Astept raspunsuri

Răspuns Câştigător
| kattya96 a răspuns:

Hey. cred ca ar trebui sa te uiti la multe filme in engleza ( de preferat cu subtirare in engleza), o sa inveti multe de acolo.
Poti sa mai ascult 6 minutes English pe youtube, poti invata si expresii noi.
Poti sa incerci sa citesti o carte, dar una mica de preferat o poveste ( la inceput).
Poti sa asculti cantece in engleza si sa le inveti versurile.
Si mai poti sa scrii din cand in cand cate ceva, nu foarte complicat. Cand iti vine ceva in minte, cauti imediat pe google translate.
Poti sa intrii pe chat-uri straine si sa vorbesti in engleza cu lumea.
Si sunt sigura ca ai putea sa faci multe alte lucruri, dar nu imi vin acum imi minte.
Mult succes si eu tot asa am inceput sa invat engleza, oricum baza sunt filmele rolling on the floor.

1 răspuns: