| мαddยtรรα a întrebat:

Heii` TPU! problema grava... am teza peste o saptamana la romana. Sunt cls a VI-a si am avut un profesor varza; nu stiu km se face un comentariu. doamna profesoara care o avem acum ne-a explicat. dar eu nu am priceput nimic. imi spuneti si mie cum se face un comentariu? va rog frumoss straight face

1 răspuns:
| pandaX3 a răspuns:

Buna. Incearca sa il faci dupa un plan :

Introducere: Date despre autor si opera.
Cuprins : Povestesti opera [ cu ce figuri de stil exista, personaje, intractiuniile dintre ele. etc]
Incheiere : Un citat dat de un critic [ gasesti pe netwinking ] sau o fraza care sa insumeze opera[ ca o concluzie].

Asta imi amintesc eu big grin [ sunt clasa a 7a happy ].
P.S : Poti cauta la biblioteca de la scoala o carte de comentarii sau cauta pe net plan de comentariuwinking

Bafta >big grin