| Smiiiley a întrebat:

Heii TPU:*! Sunt in dilema! Azi am primit un mesaj care m-a derutatbig grin.Eu sunt prietena foarte buna cu un baiat C. inca de la gradinita,suntem vecini,am fost colegi de clasa si in generala,si acum merge la liceul la care merg si eu, pe alt profil.
Problema este ca el tine la mine ...altfel decat tin eu la el. Anyway. mesajul:Nici nu stiu cum sa incep..Inca de cand te cunosc,si. te cunosc de muult timp,mi s-a parut,ca esti cea mai draguta si mai interesanta persoana.Pur si simplu m-ai fermecat cu zambetul si felul tau de a fi.Timpul a trecut,si ai devenit pe rand: prietena mea, o prietena foarte buna si in cele din urma cea mai buna prietena a mea. Ceea ce incerc sa-ti spun..este ca am sentimente foarte puternice pentru tine,si singurul motiv pentru care nu ti-am spus toate aceste chestii face-to-face este :sa spui te iubesc atunci cand chiar o faci,poate fi dificil. Pentru ca asta vreau sa-ti spun, ca... TE IUBESC!
Sfaturi, va rog!

3 răspunsuri:
| serendipity8300 a răspuns:

Daca alegi sa fii cu el vei avea mereu impresia k ai pierdut prietenia lui pentru ca nu veti mai putea vorbi sau iesi asa cum faceti acum, dar adevrata intrebare e ce simti tu ce iti doresti tu cu adevarat.

| SimonaAdina a răspuns:

Daca ai atractie fata de el si crezi ca ti-ar placea sa ai o relatie cu el te sfatuiesc sa accepti deoarece este foarte frumos atunci cand cunosti aceea persoana de-o viata si sti cam ce fel de persoana este si in care poti avea incredere.Dar daca simti ca il iubesti doar ca pe un prieten si atat te sfatuiesc sa-i spui asta deoarece daca vei incepe o relatie cu el si nu il placi absolut deloc atunci vei pierdeo prietenie foarte frumoasa. Sper sa iei o decizie care sa va faca pe amandoi fericiti, succes!

| andreeangel a răspuns:

Parerea mea este ca de multe ori gresim si ne ascundem sentimentele, in cazul tau ceva gen „ nu vreau sa-mi pierd prietenia de alta data „ daca alegi sa fi cu el nu va veti pierde prietenia pe care o aveati, doar ca ati ales sa mai puneti putina iubire in plus la prietenia voastra. Ar trebui sa-ti asculti sentimentele. Sper ca te-am ajutat cat de putin, papa