| KidotaDixxy a întrebat:

Heii TPU am o problema I don't want to see.
Am o prietena(my bff) care mi-a spus astazi ca e lesbyy :O Am ramas socata o cunosc d muult timpstraight face si nu stiu ce sa faccrying Sa o las asa sau sa o indrept?
E bine daca e lesby straight face?

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ai cum sa o indrepti, orientarea sexuala este o caracteristica intrinseca si neschimbabila a fiecarui individ.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

HaiZi, este complet gresit ceea ce spui tu. Toti medicii si psihologii din lume sunt de acord ca homosexualitatea NU este o boala psihica, ci o alta fateta a normalului. Mai degraba te suspectez pe tine de o boala psihica in urma chestiilor pe care le sustii ca si cum ar fi adevarate, desi stiinta a demonstrat exact contrariul.

| Flav a răspuns:

Indreapta-te pe tine in primul rand, ca nu (prea) stii sa scrii. Dupa ii poti indrepta si pe ceilalti, desi inclinatiile sexuale nu prea se pot indrepta

| haiZI a răspuns:

Poate doar glumea sau trece printr-o perioada mai dificila.
Pe mine nu ma deranjeaza asta la femei.

| haiZI a răspuns:

Sunt convins ca Brigaela are intentii bune dar as vrea sa clarific anumite lucruri despre orientarea sexuala.
Orientarea si exprimarea sexuala este modul prin care toate vietuitoarele se exprima sexual si aici ma refer la procesul de reproducere, caci in felul acesta ii este permis unei specii sa-si continue existenta.Si asa e de la natura sexele diferite se atrag.
Dar in anumite cazuri aceasta se exprima anormal.
Sunt multe cazuri de homosexualitate si in randul animalelor, acestea avand partea creierului responsabila de reproducere afectata.In randul oamenilor asta se numeste boala psihica deci acesti oamenii nu aleg sa fie homosexuali, ci sunt bolnavi si pur si simplu nu simt nevoia de reproducere(instincul primar), care le lipseste.
Totusi oamenii care nu sufera de nici-o boala aleg sa devina homosexuali sau celibatari din diverse motive personale(acestia sunt atrasi in mod natural de sexul opus). Cauzele pot fi diverse:teama de sexul opus, traume suferite, neincrederea in propia persoana, dorinta de a fi aceptat.
Unii oamenii aleg sa aiba parteneri de acelasi sex dar asta nu inseamna ca sunt atrasi de ei, atractia fiind exprimata fata de persoana de sex diferit si este altfel, numai in cazul in care persoana in cauza sufera de o boala psihica. A fi atras sexual nu e acelasi lucru cu a prefera un anumit sex sau a fi constrans sa-l acepti.
Un ex sa-ti dau.barbatii care ajung in puscarie si ajung sa intretina relatii sexuale cu persoane de acelasi sex.Acestea sunt relatiile de homosexualitate dar nu ii poti numi pe acesti barbati homosexuali din moment ce atractia lor se exercita catre sexul opus doar ca fortati de imprejurari ajung la anormal.Personal as prefera sa mi-o tau.

| haiZI a răspuns:

Deci parerile sunt impartite, unii declara ca homoxesualitatea este prezenta de la o varsta frageda, altii ca apare pe parcursul vietii.Personal nu pot sa am incredere in spusele unui om de stiinta care cerceteaza acest fenomen, el fiind de orientare homosexual.Ma intreb, oare orientarea lui sexuala nu e ceea care il determina s-au intuneca judecata? Diferenta dintre un homosexual si un om cu orientare sexuala normala se face foarte usor. Cercetatorii din america au inventat un aparat(nu-s exact cum se numeste dar am citit in ziar) care scaneaza creierul si in felul asta se vad diferentele.Ideea le-a venit de la faptul ca (pedofilii, criminalii, violatorii) au o activitate cerebrala mult mai scazuta, mai ales in partea responsabila cu emotiile.Practic partea creierului unui criminal in serie, responsabila cu emotiile este inactiva.Acum sunt fel si fel de oamenii si nu tot ce zboara se mananca.In privinta cercetatorilor cred ca incearca sa demonstreze ceva.Am citit pe net, cica oamenii de stiinta au descoperit ca, creierul e organul sexual cel mai important si marimea penisului nu conteaza.Deci daca te uiti la oamenii aia de stiinta sunt niste tipi de 1, 60 inaltime cu bilele cat cocosul. E adevarat, creierul e principal dar daca o ai mica tine-o pentru tine nu venii cu teorii ca marimea nu conteaza.Nu sunt eu foarte credincios dar totusi cred ca exista o forta suprema, divinitate sau poate e mana evolutiei care a creat barbatul si femeia, la fel cum a creat din toate celelalte specii(forme de viata)de pe planeta cate un exemplar de sex diferit.Acum daca o sa ajungem sa aceptam homosexualitatea ca fiind o alta fateta a normalului, vom ajunge sa ne-o tragem in fund, unul la altul si da declarand ca e normal ce vor intelege copii, generatia viitoare?, sa si-o traga unul altuia in dos?, Prevad un viitor grozav pentru specia umana.frumos exemplu.pa pa

| haiZI a răspuns:

http://think.adevarul.ro/......la-pasari/
http://www.narth.com/docs/pieces-rom.html
http://www.contracurentului.com/node/185
http://www.antipsychiatry.org/ro-exist.htm
transsexualismul — tulburare psihică încadrată în psihiatrie la capitolul „Tulburări ale identităţii de gen" (cei ce solicită operaţii de „schimbare a sexului").
http://www.homosexualitate.ro/nastase.html
Homosexualitatea-boală psihică cu transmitere prin telepatie nu este o idee literară, ci concluzia la care au ajuns psihiatrii practicieni de la cea mai mare clinică din Viena-Austria specializată în tratarea acestei boli. După ce au descoperit că homosexualitatea nu este o aberație genetică și nu se transmite în urmași, prin relații heterosexuale ocazionale, ei i-au căutat cauzele în alte organe ale trupului omenesc, cu scopul de a găsi metode de tratament adecvate. Cercetările au durat câteva decenii din timpul războiului rece și s-au finalizat cu un mare succes; mecanismele acestei boli urâte au fost descoperite și s-au pus la punct metode de decondiționare eficiente.
Pentru a înțelege corect mecanismele acestei boli, trebuie să dețineți cunoștințe detaliate și exacte despre psihicul uman și telepatie.Subconștientul uman, marele regulator al funcțiilor vitale, are capacitatea de a prelua și aplica în practică orice mesaj adevărat sau fals, rațional ori emoțional, care a trecut pragul conștiinței.In acest scop, el folosește mecanismele genetice, neuro-hormonale și fiziologice ale organismului deservit.Mesajul telepatic constă într-o emisie bioenergetică cu o puternică încărcătură emoțională, lansată de creierul limbic, în jurul capului, pe distanțe care pot atinge și mii de kilometri.Nu poate fi ecranată cu nici un mijloc tehnic cunoscut și produce cele mai mari efecte în imediata vecinătate.In concret, această emisie pătrunde în creierele limbice ale persoanelor compatibile ori cu un psihic sensibilizat, se fixează ca o sugestie mută și începe să producă efecte.Subconștientul care a recepționat un astfel de mesaj telepatic produce schimbări genetice, prin mecanismul dublurii verbale, neuro-fiziologice și emoționale în organismul contaminat.Astfel,individul al cărui psihic a fost agresat telepatic cu un mesaj homosexual începe să simtă inexplicabile pulsiuni și atracții sexuale pentru persoanele de același sex, chiar și la vârste mai înaintate.Foarte puțini rezistă acestor presiuni psiho-instinctuale nefirești, se chinuie psihic și se decondiționează rareori, prin autosugestie empirică sau organizată. Agresiunea homosexuală este folosită în războiul psihologic mondial, de către servicii secrete, cu scopul de a contamina și a compromite lideri politici, religioși, de opinie etc.
Medicii austrieci au pus la punct un tratament de decondiționare a homosexualilor, bazat pe mecanismul plăcere-durere descoperit de savantul rus Pavlov. Ei asociază impulsurile homosexuale cu o suferință intensa[șoc electic] și reacțiile firești, heterosexuale, cu o intensă plăcere[stimularea centrilor nervoși ai plăcerii]. Zeci de mii de homosexuali voluntari au fost tratați cu acest procedeu.Printre ei se numără și câțiva români ale căror tratamente au fost subvenționate de statul socialist. Unul dintre ei trăiește în București, se află în relații bune cu psihiatrul român care l-a supravegheat după decondiționare și nu manifestă nici o înclinație nefirească. Este căsătorit și are doi fii normali d. p. d. v. sexual.Descoperirile medicilor austrieci sunt bine cunoscute în cercurile științifice mondiale, însă interese oculte se opun declarării homosexualității ca boală psihică contagioasă, la care s-ar impune un tratament medical obligatoriu.
Intr-adevăr, homosexualii sunt bolnavi psihic cu intense trăiri emoționale[implicit cu emisii telepatice puternice], nu neapărat criminale.Indonezienii îi elimină prin condamnare la moarte, pentru a scuti cheltuielile făcute pentru decondiționare.Liderii politico-economici, administrativi și religioși americani și europeni și-au însușit teoria eronată a homosexualității ca fatalitate genetică, teorie fabricată de homosexuali și răspândită de cei interesați de exploatarea acestora în diverse scopuri; politic[voturi], economic[localuri], degradarea personalității umane și propagarea imoralității etc. Oamenii de știință morali au de luptat câteva decenii pentru a legifera descoperirea absolut certă că homosexualitatea este o boală psihică contagioasă prin telepatie și a include-o în rândul bolilor contagioase cu tratament medical obligatoriu.Noi,membrii Frăției Creatorilor, ar trebui să devenim pionerii acestei lupte profund umane în România.In acest scop, putem explica științific mecanismele homosexualității, putem cere legiferarea obligării homosexualilor la tratament medical, putem obține interzicerea manifestărilor homosexuale publice, ne putem opune legalizării căsătoriilor dintre homosexuali și adoptării de copii de către cuplurile homosexuale.Liderii ignoranți nu înțeleg că astfel de adopții produc puternice traume psihice în creierele copiilor adoptați, traume ce pot degenera în grave boli psihice.

| haiZI a răspuns:

Homosexualitatea este promovata de toti psihologii, oamenii de stiinta si de liderii politicii de orientare sexuala, homosexualii, acestia promovand imoralitatea, anormalul.

| Irinna a răspuns:

Pai este bine, daca are sub 18 ani cred ca trece printr`o criza(sa zic asa), poate ca inca nu stie ce vrea. Daca tu te intelegi la fel de bine cu ea, nu vad de ce sa o schimbi, poartate incontinuare la fel cu ea, doar ti-a fost mereu alaturi, nu?
Cred ca va trece peste faza asta, daca nu sustine`o si fi alaturi de ea.
Bafta!

| bogdang a răspuns:

Pff... o cunosti de atata timp si acum ai aflat pentru ca ti-a zis? Nu ti-ai dat seama prin modul ei de a gandi ce orientari are? Daca e adevarat, atunci intreab-o daca ce e intre voi ea o considera doar prietenie sau altceva. Daca vrea altceva de la tine, atunci spune-i frumos ca nu ai treaba cu asa ceva si cauta-ti alta prietena.

Pentru ea nu e rau, pentru tine poate sa fie...

| sweettyyyy a răspuns:

Ooo...nu.straight facedesigur indreapto, parerea mea este c este intraiurea c e lezby`!

| MsdfdsSeArde a răspuns:

Eu zic daca esti chiar o prietena buna ...sa ii fii aproape si sa o sustii dar ai grija sa nu te trezesti cu o palma peste fund ^.^ glumesc
Dar... sprijin-o doar sunteti BFF ce naiba laughing si intreab'o daca e atrasa de cineva sa nu mai ramai inca odata socata ca o fii de tine

Sper ca ti'am fost de ajutorwinking BY3

| Crina_7980 a răspuns:

"îndreapt-o" laughing lol
rămîneţi BFF, poate după asta deja vă va fi mai interesant împreună!
Eu am un prieten care e gay, şi e un prieten mai bun decît oricare alt băiat care abia aşteaptă să-ţi dea o palmă peste fund sau o fată care la prima ocazie îţi va sufla prietenul sau te va trăda.
Ei sunt oameni mai interesanţi şi dacă sunteţi BFF va fi şi mai interesant! Şi ei oricum îi e greu, să o mai laşi şi tu în aşa momente... îi frîngi inima.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am avut o prietena lesby, nu am mai tinut legatura, Andreea o chema. Am avut multe de invatat de la ea, atatea chestii despre relatii, m-am inteles mai bine pe mine cu ajutorul ei.
Fiecare are preferintele ei sexuale.

xoxo, didi