| lauricaaa246 a întrebat:

Heii TPU :* Sunt putin confuza, in privinta unui baiat. Este destul de timid, cred ca imi place, uneori zic ca e mai mult, alteori am senzatia ca dispare tot. Abia astept sa merg la scoala ca sa il vad, oricat de suparata as fi parca imi trece tot cand imi zambeste. Cand vorbesc cu el incep sa ma balbai, cand cineva imi spune numele lui ma inrosesc( si eu sunt timida), ma binedispun atunci cand vorbesc despre el si as merge la scoala doar pentru ca stiu ca o sa-l vad. Unele colege spun ca ne potrivim si ca observa anumite priviri din partea lui catre mine, dar mie nu mi se pare nimic special, am senzatia ca face asa cu toate fetele. As vrea sa imi dau seama daca chiar imi place de el sau daca e doar o banala simpatizare, dar nu prea stiu cum. Eu sunt timida, el e timid si e mai complicat. Intrebarea mea este: cum as putea sa imi dau seama daca chiar imi place de el? Ps, il simpatizez de aprox o luna si devine din ce in ce mai mult. Multumesc indiferent de raspunsuri! :3 Dau funda. :*

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Atunci cand un baiat te place, vine si te curteaza, incercand sa te cucereasca. In acest fel stii sigur ca baiatul te place. Daca nu se intampla acest lucru, atunci fie baiatul nu te place, sau este prea mormoloc pentru a incerca sa te cucereasca.