| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU. vreau si eu niste statusuri pentru fostul meu prieten, orice nu conteaza:* mercii. FUNDA.

Răspuns Câştigător
| spOOki96 a răspuns:

Dintre toate statusurile de mai sus el o sa creada ca iti pasa f mult si ca te doare si daca nu tine la tine, ca esti o proasta sentimentala. baga ''sunt si altii mai buni decat tine'' sau ceva de genu ( daca nu mai vrei sa fi cu el). nu prea cred ca exista vreun status care sal atinga la inima. de fapt pentru majoritatea baietilor nu exitsa. Funda?

11 răspunsuri:
| AndrikNebunik a răspuns:

1) Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schitzeze un zambet atunci cand esti trist."

2) Chiar de-ar fi greu,tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme.tot as glumi!pentru ca stii.viata e

grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist,daca nu m-as purta asa!

3) .invat sa plang fara lakrimi,sa admir cu maska indiferentei pe chip,sa sufar razand de fericire,am oferit

dragoste acolo unde trebuia sa ofer indiferenta!

4) Le pui conditzii , la totzi care t vor

Uitete dar nu atinge , si uite-asa tu ii omori

Fermecator , ai un zambet criminal

Si fundu' ala ar trebui sa fie ILEGAl

Este extraordinar mersu' ala intepat

Iese din normal mersu' ala elegant

Stii prea bine , la tot ce ma refer

Graviteaza toti in juru tau fara vreun reper

Ash vrea sa-ti cer, sincer un autograf

Semneaza , Domnïshoara care te-a dat peste cap !

5) totul trece . asa se spune .dar nimic nu trece fara sa lase urme !"

6) Ea a fost mereu langa mine cand restul m-au lasat

Si a fost mereu cand toti pe la spate m-au acuzat

Ea m-a ajutat incet incet sa devin ce sunt acum

Si tot ea mi-a aratat care este cel mai bun drum

7) "Sa Te |nTorc| |napo| n’am Sa Te rOg…Ma| Bn Sufar Sh Plang O V|ata`nTreaGa sH BlesTem ca De tOt

PraFul Sa sE aLeaGa.;("

8) Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge , uite`o dupa putin timp : zambeste si e dulce "

9) si totusi stie cum sa faca,cum sa ma tzina,Ca atunci cand e cu mine sa ma simt ca o regina:X"

10) daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla,acuma nu ma mai intereseaza.stiu ca

te iubesc si asta e tot ce conteaza te iubesc

11) lumea spune ca nu poti zbura. e o minciuna, nu crede in ea !

12) Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza."!

13) "Fi parsiva atunci cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand nu esti pretuita.

Invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te inghite.

14) si ce daca e lumea rea ma ajuta sora mea si la rau da` si la bine nu se desparte de mine

15) nu sunT singura in pLoOaie si vanT. am cei mai boOni prieTeni de pe pamanT.

16) Lumea asta te distruge,Te induce in eroare,Fura tot si apoi fuge,Te raneste si te doare!

17) Multe barfe . multe tarfe . asa-i viata cand te`apuk greata . daca vrei iti dau eu un subiect

de barfa . viata`i cea mai scumpa tarfa .

18) ? Te Iußësc ? "

19) Si o sa fie bine` chiar dk mai avem pr0bleme` . iti`spun stai linistit`. ca multe vin si trec chiar`

daca raman`semne`. orice`semn se vindeca`dupa o vreme`. ! [ ]

20) As vrea sa poti sa te vezi prin ochii mei.Numai asa ti-ai da seama ce mult insemni pentru mine

21) •Are o aura ce te-atrage • Stie ca o placi • De-aia nu te lasa-n pace • E atat de tacuta •

Misterul iti provoaca o privire pierduta

22) Mereu cu zambetul pe buze • Nu se streseaza • Nu prea o intereseaza ce urmeaza •

23) • Vii • Pleci • Mi`e totuna • O sa fie altu`n locu tau • Intotdeauna •

24) "• Ma inalts sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu' de trecut •

Si doare iar • Cum a durut demult • Da' trece • Si-o iau de la inceput •

25) • Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva Sunt alta acum • Si alta e viatsa mea •

26) • Sunt alta acum • Si alta e viatsa mea •

27) • Inca am suflet de copil • Care refuza sa creasca • Mi`e egal cu tot ce spune lumea asta proasta •

28) • Putem spune ca ne stim din totdeauna • In momente grele ne-am intins una alteia mana •?

29) • Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartit •

30) • mi-ai dat Doamne tot ce`i mai frumos nu se putea • mi-ai dat sperantsa s`o traiesc si`o traiesc prin ea •

31) Totzi avem probleme • Conteaza cum le facem fata • Nu le da prea multa importantza • N`ai decat o viata •

32) • Am invatat sa suport • viata e grea • Dar nu suport un tradator • Asta-i boala mea •"

33) • Peste toate trecem cu capul SuS • Ne avem una pe alta si asta`i mai PresuS •

34) Ce te face sa crezi ca el era "The one" ? ? Ai crezut ca stai o viata ? Dar n-a trecut un an ?

Ai pus prea mult suflet ? Nu-ti face corectie ! ? N-ai gresit cu nimic ? Deci ia-o ca pe o lectie ! ?

35) • M'ai atras cum ai stiut numai tu • Si'am ramas doar a ta cu sufletul • M'ai atras cum nu a facut'o

altcineva • Si de atunci locul tau e in inima mea •

36) » Ce spun acum bagati la cap: Eu va iubesc cu adevarat. Pe tine surioara mea .

Si pe tine dragostea mea »

37) `• Fiecare poveste are un sfarsit. Dar In viatsa Fiecare sfarsit are un nou inceput .•

38) invata sa suferi de vrei sa iubesti, invata sa fii liber de vrei sa traiesti, nu dispera cand viata te

apasa si nu plange de-al tau destin. caci dupa lacrimi viata-i mai frumoasa, cum dupa soare ceru-i

mai senin

39) Intr`o zi blestemata ai venit la mine,mi-ai spus cuvinte dulci,ca vrei sa fiu cu tine,eu ty`am spus ca nu

te cred,parca am simntit ceva,dar tu ca un om pervers,m`ai convins ca n`ui asa

40) E doar o fata cat se poate de obisnuita :X Kre nu are absolut nimic special Are zile in kre parul ii sta ca

naiba . si zile in care arata extraordinar :X

41) Iar am iesit pe strazi in casa nu mai rezist``` De astazi tin regim de vise`, sa te uit mi-am promis``!"\

42) De ce ne indragostim, apoi nu mai iubim? Si spunem adio fara sa gandim

43) Cine te iubeste. te cauta, Cine te vrea. iti spune, Cui ii este dor de tine. te suna,

Cine nu. NU.e simplu!

44) Incerc sa ascund calvarul numit depresie si zambesc fals doar pentru o buna impresie

45) Mereu impreuna, peste toate am trecut.Poate azi e greu, poate maine e mai bine.

Dar orice s-ar intampla voi ramane langa tine![:X]"

46) "? Durerea te'a maturizat,te'a pus pe ganduri !Te'a invatat sa citesti printre zambete si randuri. ! ?"

47) . nu sunt perfeCta, dar de ce m’as sChimba cand prieteni ma iubesC si aSa? .•

48) Ea? Ea este fata care candva adora sa stranga raze de soare intr-un borcan si in zilele ploioase sa le arunce prin jurul ei.

49) Redau doar ceea ce reflectez,iubesc doar ceea ce apreciez,daruiesc doar la cei ce ii stimez,protejez doar ceea ce mi e mai scump si ajung mereu unde imi propun orice minut e un nou inceput

50) de` ce mereu` aveti impresia` ca un copil nu poate` sa iubeasca ? Si copii au vise , inima , sentimente` . Zi tu de ce ? ca eu nu inteleg

51) Traiesc in tara minunilor si toti se intreaba: ''unde?vrem si noi!'', pai asta ba nebunilor !

52) Ce fac e pura fictiune !

53) Secretuu` este s` risti, s` te simtsi binee` sh s` castigi !

54) Forever and always I`ll be there for you...

55) Qnd e fericita, surasuL ei n`are egaL :-x

.56) Si ce ar fi viata daca nu ar exista iubirea? Si ce as fi eu fara tine? Fara iubirea care mi-o daruiesti in fiecare zi? Oare as mai putea visa cu ochii deschisi fara tine? Cum ar fi daca nu ti-as mai putea spune in fiecare zi cat de mult te iubesc? Viata nu ar mai avea sens in felul asta...

.57) Nu incerca sa ma convingi. Demonstreaza-mi!

58) Dezvaluie totul si ascunde atat de multe…Oricat de mult ai privi-o, nu o poti descifra in intregime…

59) Prietenia este umbra serii, care se înteţeşte odată cu apusul soarelui vieţii.

60) De cate ori vad visele cum se sfarsesc ,de atatea ori ma ambitionez sa reusesc! Am drumul meu si asta nu se va schimba, se aude o voce : shhh` speranta moare ultima!

61) Si n-am uitat, cat am plans defapt, cat am regretat, am realizat ca tot ce-i bine nu tzine mereu cu tine, retine,dar nu uita ca intr-un final orice rau e ucis de`un bine!

.62) Si când crezi ca nimic nu-si mai are rostul,apare cineva si schimba totul!

. 63) Pentru toate lucrurile pe care le-ai ratat, ai câştigat altceva, şi pentru tot ceea ce câştigi, pierzi altceva!

. 64) Hai invata sa treci peste,viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste,nu trebuie sa plangi, zambeste !

. 65) Cât de frumos este să poţi spune din nou că eşti fericită ,că te simţi iubită.Amintindu-ţi de trecut, şi cât de greu peste toate ai trecut!

. 66) Ia`ti liber de la stress pentru o vreme.Nu`ti mai bate capu` uita de probleme.Fa cumva si mergi mai departe.Stii ca poti.Stii ca se poate.Sa privesti in spate n`are rost.Nu o sa mai fie ce a fost :-x

.67) Am trecut prin foc inca o data. ca sa ajung acum sa merg pe apa.

68) .nu am lasat pe nimeni sa ma cunoasca perfect!

69) cine poate sa imi spuna:

.e calitate sau defect?!

70) Multe ganduri adunate . Curg randuri din sentimente curate . Pe care poate nu o sa poti sa le`ntzelegi . Ce alegi? Ai sa stai, ai sa pleci? Ce alegi? Zi... Alegi?

. 71) N`o sa renuntz` nici o fractziune de secunda,fiindca intotdeauna pierzi daca renuntzi` la lupta` .

. 72) Iubeste-ma cand o merit cel mai putin, atunci am nevoie cel mai mult.

. 73) "• Timpu` e ucigashu` perfect.Ne om0ara cu fiekre` gura de aer trasa in piept. •"

74) • Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!

75) • Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schitzeze un zambet atunci cand esti trist.

76) • Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme, tot as glumi! Pentru ca stii, viata e grea si lumea e rea. Cum as putea sa rezist,daca nu m-as purta asa?!

77) • Totul trece, asa se spune, dar nimic nu trece fara sa lase urme

78) • Zambeste, chiar daca ai sa cazi, chiar daca soarele apune si azi.

79) • Lumea asta te distruge, te induce in eroare, fura tot si apoi fuge, te raneste si te doare!

80) • Dacã-ţi atingi propriile ţeluri, vei gãsi prieteni falşi şi duşmani adevãraţi. Nu are importanţã, tu realizeazã-le.

81) • Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare.

82) • Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc stiu clar de ce

83) • Mi-am readus la loc zambetul pe care odata il credeam pierdut !

84) Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu .

85) • Atunci cand crezi ca totul in viata e pustiu, inchide ochii, asculta bataia vantului

86) • Incearca sa razi si tu de viata, nu lasa numai viata sa rada de tine.

•87) Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta, dar cand pleci din locul in care ai trait, sa ti se simta lipsa.

88) • Si ce usor e sa zambesti, cand ai incredere-n ceea ce esti

Si maine e o zi...si maine voi zambi. Chiar daca mi-e greu.Voi zambi mereu.

89) • Intotdeauna pregatita pentru raul care vine, intotdeauna fericita daca treaba merge bine.

90) • Toti avem probleme, conteaza cum le facem fata, nu le da prea multa importanta, n-ai decat o viata.

91) Lumea vorbeste prostii ca sa te schimbe si te minte, numai tu poti vedea si dincolo de cuvinte.

92) • Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri. Te-a învățat să citești printre zâmbete și rânduri.Ștergi o lacrimă dar nu poți să ștergi amintiri.

93) Cautã acea persoanã care sã te facã sã zâmbesti ...e suficient un zâmbet ca sã se facã luminã într-o zi întunecatã!

94) Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit!

95)Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei. (A boyfriend stabs you in the heart, a stranger stabs you in the front, a friend stabs you in the back, but best friends don't carry knives.)

96) Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare...

97) Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat. (True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)

98) Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta. (There will be many people who will walk in and out of your life but only true friends will leave footprints behind.)

99) Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor. (A friend is someone who accepts your past, supports your present and encourages your future.)

100) Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile. (Friendship is like the relation between hands and eyes. When the hand gets hurt, the eye cries, and when the eye cries the hand wipes its tears.)

101) O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)

102) Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri. (A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself.)

103) Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

104) Nu trebuie să fii trist că n-ai fost remarcat. Fii trist că n-ai făcut nimic remarcabil.

105) Am o mie de prieteni, prieteni doar in acte//
Doar 3 sunt cu adevarat, judecand dupa fapte

106) am auzit ca lumea vOrbeshte km mult.nu am timp s stau s ascult...nu am timp de vb in vant si barfe tOate astea nu au cum s ma afectezewinking asa e.lasa-i sa cOmenteze invidia!"

107) imi iubesc prietenii dar dusmanii ii ador pentru ca invidia lor ma face sa fie mereu cu o treapta deasupra lorwinkingwinking:X:X

108) daca as fi o pisicuta as iubi un motanel ,dar sunt o fetita si iubesc un baietellaughing:*:X

109) Imi reamintesc clipa dulce, cand ai aparut in calea mea, ca o fantoma ce seduce, cu parul tau negru ca noaptea si ochii tai caprui ca cerul senin de vara, imi reamintesc primul sarut care ne-a unit si zabetul tau dulce. Te iubesc!

110) Cum E Cand Persoana Iubita Te Ignora .Cum E Cand P Cel Care Il Iubesti P Alta O Adora ,,,Inima Iti PlanGe Dar Nu Ai Ce Sa Faci…Iti Vine Sa Urli Dar Te Abtii Si Taci"

111) Nu sunt cum sunt cand tu ma vezi,ci sunt cum sunt cand ma visezi.Deci dormi mai mult ca sa visezi,sa vezi cum sunt cand nu ma vezi

112) 02 Daca as planta o floare de fiecare data cand ma gandesc la tine,as merge acum printr-o gradina plina cu flori fara sa-i mai gasesc capatul

113) Cã te-am vãzut, e vina mea/Cã mi-ai plãcut, e vina ta/Cã te iubesc nu mã-ntreba/Sãrutã-mã si vei vedea." "Vor veni multi sã-ti spunã/Cã te iubesc ca o nebuna

114)
ce e iubirea?O lupta dintrea iad si eden Cu ispitiri din iad si cu placeri din eden O calda zi de vara cu norii cenusii O clipa de durere si mii de bucurii E ca o boala dulce,o boala fara leac E un mister ascuns in flori de liliac

115) Daka pana acum ma gandeam daca e bine sau nu keea ke se intampla, acum nu ma mai intereseaza. Stiu ca te iubesc si asta e tot ke konteaza

116) N'ai sa ma vezi ca plang.N'ai sa vezi ca ma ascund.Sunt pur si simplu ceea ce sunt Pornesc la drum razand si obsedata de un gand.Vesnic luptand.N'ai sa ma vezi renuntand.

117) Fiecare alearga`n felul lui mereu dupa ceva , Nu conteaza cât ai în viata, mereu vrei altceva sad

118) Nici nu ma mai vrei.Nici nu ma lasi sa plec.De ce te porti asa eu numai inteleg.Ori ma iubesti prea mult Sau poate cine stie ca tu asa te porti din gelozie?thinkingstraight face

119) Atatea eu cate ti-am spus, si la inima ti-au ajuns, tu stii ca asa sunt eu, te iubesc in felul meu!;x
120) Prin cate am trecut in viata nimic nu mi-a stat in fata. Dar frumosetea lui mare.Parca m-a calcat in picioare.
121) Cand totul iti merge rau Si lumea te barfeste Asculta sfatul meu: zambeste!
122) I want you to love me for a second/Just as I do, only for a while/Say I love you/I wanna hear you say I love you!
123) Am invatat ca dureaza ani sa cladesti drumul spre speranta si doar intr-o zi poti sa-l pierzi

124) Chiar daca sunt furtuni,ninsori,soare sau ploi in orice razboi e mai ushor in doi:X

125) Cel mai rau fel in care simti absenta cuiva este sa stai langa el si sa sti ca nu va fi niciodata al tau.

126) Fericirea e ceva ce nu se atinge niciodata. dar pentru cautarea ei merita sa alergi toata viata.

127) Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape.

128) • Ai ridicat din prima cu tupeu cortina ce acoperea teatrul viselor din sufletu` meu

129) 0amenii kre Mã Bârfesc Ptr. Fiecare Aspect Din ViatSa Mea Au Sh Ei 0 Calitate smug. Aratã La To0atã Lumea Cã Viata Mea Li Se Pare Interesantãwinking

130) Hai ramai cu mine. sau ramai cu bine. Poate asa-i mai bine.daca nu-ti convine nimeni nu te tine.poti sa faci ce vrei din mine.

131) cu toate astea tu stii bine ca orice ar face pan'la urma tot la tine vine asa ca ai grija de el ca la tine'n inima nimeni nu-i la fel

132) Tu ai fost mereu aqolo pentru minefara sa vreau am inceput sa tin la tine [:-s]

133) mi-as dOri Sa fiu diN nOu o feTiTzZa miCa deOaReCe juLituRiLe diN geNunChi sE viNdeCa maI repeDe deCat iNimiLe fRanTe!

134) sunteM pRea difeRitZi` big grin daR asta ne tZine` smug . eXtremeLe se atRag.jTii ca asa-i maI biNe :X:X

135) Sa nu regretzi niciodata ceva ce candva te-a facut sa zambehsti big grin:-)

136) Traiesc Din Fantezii, Visez La Nebunii E O Poveste` Pe Care O Stiï

137) Desi am trecut prin multe , suntem inca impreuna `. Caci nu poti sa cazi , cand tii pe cineva de mana >big grin

138) → Ferĭcĭrеa-ĭ can†arĭ†a in baloanе dе sapun ღ, Elе sе sparg cand vĭsеlе †ĭ se prefac ĭn scrum ╳ , Nu pĭerde vremea acum sĭ ĭa amĭn†e la ce spun ㋛, Cand sĭm†ĭ prea multe golurĭ ĭn s†omac ĭa†ĭ un por†ar maĭ bun 。。。

139) Ċέl mάϊ †ѓϊŝ† lΰĸѓΰ έ ŝά'l vέzī pέ ċзl ķāѓз'l īΰвέŝħ†ī ♡ īΰвϊήd pέ дl†ĸϊήέvд …░

140) Дŝĥϊ vѓέд ŝд ŝĥ†ϊϊ batting eyelashes ŝд ŝĥ†ϊϊ ķā mέѓġ mдϊ dέpдѓ†έ `love struck Ợѓϊķέ άѓ fϊ`love struck

141) Tine'ma aproape pentru ca s'ar putea intr'o zi sa realizezi ca ai pierdut un diamant. in timp ce tu erai ocupat sa colectionezi pietricele!

142) E atat de simplu,da' lucrurile simple sunt cele mai complicate :-|

143) 1000 ca ea nici una ca mine love struck

144) Din cand in cand iti faci loc din nou in inima mea.nu voi putea uita c-ai fost o parte din ea day dreaming

145) Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa iti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc…

146) •Iti spun pentru a mia oara , fiecare zi cu tine este extrordinara !

147) •Fă-ţi timp să iubeşti tot ce e sub soare. ;x

148) • Do you feel my love for you, makes you happy sets you free? ;x

149) Că te-am văzut, e vina mea/Că mi-ai plăcut, e vina ta/Că te iubesc nu mă-ntreba/Sărută-mă şi vei vedea.

150) Sa ai curaj sa risti pentru adevarul din inima ta, dar sa nu te minti cand il asculti…

151) Dumnezeu a creat nişte îngeraşi şi i-a pus să se joace, dar unul era aşa de dulce şi de drăguţ încât ceilalţi l-au aruncat pe pămant. Ups !? Te-ai lovit? hee hee

152) Am plâns, am suferit, am pierdut atâtea, totul pentru o cauză nobilă : IUBIREA dintre noi doi…

153) Dragostea e speranta si fara speranta lumea nu ar exista…

154) Spune-ti doar atat "nu-mi pasa" oricarei lovituri ce se iveste-n viata/Invata ca sentimentu'i pur cand e reciproc/Ca dragostea e foc,stinge si uita acest joc.

155) N-am sa rup in 2 pozele in care ne imbratisam/Fiindca imi e dor de baiatul care mai de mult il iubeam/Acum ochii ce ma privesc imi par straini si rai/Dar ei nu ma mai ating chiar daca stiu ca sunt ai tai/.

156) Esti atat de dulce atunci cand zambesti, cand razi, cand plangi, cand ma certi, cand ma alinti, cand ma iubesti!

157) Sarutul tău încă îl mai simt pe buze, mă faci să plutesc atunci când îmi zâmbeşti, lasă-mă să fiu lângă tine, atunci când te trezeşti !

158) De Ce M-ai Chinuit?De ce Nu Te-ai Gandit.La Inimioara Mea.Vroia Mangaierea Ta.[ sad ]

159) ~ Imi reviiin putin. incerc s.O iau de la inceput. n.are rOst sa ma compliiic cu lucruri din trecut. te.am iubiiit . sau poate nu. nu te iubesc. saw pOate da. dar nu maii cOnteaza. pa! =]

160) • Mereu cu zambetul pe buze • Nu se streseaza. • Nu prea o intereseaza ce urmeaza.:-'' •

161) Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare şi nu te pot desprinde căci inima mă doare…

162) Prietenii pe care`i am aqum p lnga mine M`ajuta,ma indruma s fac doar lucruri bune Nu i`ash lasa,nu i`ash schimba pentru nimic [Sa schimbe prietenii pentru unii e un tic]
163) "Daca merge ,merge ! Daca nu ,asta e happy"

164) "Nu mai cred in povesti`.Si Oricum` povestea` este` clara` Daca` nu mai` sunt` interese`. Drumurile` se separa`!`""

165) ":X Si n`am de gand sa te mai las curand... si totusi ma crezi pe cuvant chiar daca o iei razand`!"

166) """"Hai intoarce`te si indrazneshte sa ma mai privestio data cum o faceai de mult happy ,Nu pentru ca te vreau inapoi , ci doar ca sa vezi ce ai pierdutstraight face""""

167) ""Sentimentelee nu pot fi puse p balantzalove struck nu ne poate despartii nici o distantza:X }

168) "`Mi-a fost alaturi zile bune si nopti grele Cand plangeam din despartiri sau barfe rele`"

169) ""Lasa`ma cu textele ca iti pasa sau conteaza. Lasa`ma cu lumea care nu ma agreaza. Aproape tot ce mi-am dorit am obtinut Iar daca nu a fost asa a fost pentru ca nu am vrut ! ""

170) "N`o Sa ReNunTz NiCi MaCaR O fRacTziuNe De SeCunDa`!FiinDca TotDeauNa PieRzi DaCa ReNunTzi La LupTa`! ""

171) "sTii ca s`Au spus mu|te vOrbe re|e despRe nOi`. _|_ |a tOtZi caRe au vRut sa ne tRaga inapOi`! peSte tOate O sa tRecem cu cApu`n sus` ne aVem uNa pe a|ta`, aSta`i mAi pResus`!"

172) Uita, winking , am avut incredere ca totul va fi bine

| egjrewiogjaeifjaepfpjagfegwregeyhrt a răspuns:

Unt doar o masca creata pentru altii, perfectionata pentru mine. Acum nu mai stiu daca eu sunt eu sau daca sunt ceva inventat de mine

Zambete. Priviri desprinse din vise. Inca mai sper la cele promise. De ce imposibilul nu este permis? De ce imi doresc doar ce`i interzis

Am intrebari de pus ,raspunsuri de dat ,ganduri de ascuns, oameni de uitat!

E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc . traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata

Ai incercat site ul http://ymstatus.com ...sau http://www.yahoostatus.ro/statusuri-triste.php

Mult succes :-* si nu uita ca nimeni nu merta ca tu sa fii trista :) tristetea e doar un gand ce iti innegura putin vsele , dar lumina va aparea :-*
1. tristete amara/coboara si-omoara/speranta din mine/si tot.

2. daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine , daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil…

3. credeam ca daca ai aripi: zbori usor si-ating un nor, dar eram cu capul in nori, zborul e periculos, depinde cu cine zbori…

4. azi sunt putin trist, probabil ca tristea e din afara, daca ar fi din mine as fi prea trist…

5. sa stii ca te iert/nu vreau sa astep/si chiar de ma doare/iubirea-i mai tare.

6. status de tristete, nu mai cred povete… /status de tristete, gand de batranete…/ status plin de dor, ranile ma dor… /status plin de dor, iar nu esti amor…

7. iti cer iertare , stiu ca nu crezi ca ma doare, poate daca ai vedem lacrimile mele care cad in fiecare seara pe perna m-ai crede, te rog iarta-ma…

8. azi plang dar si sper/ca printul nu-i el/c-a fost doar o clipa/ un gand ce irita.

9. lacrimile spala inima ce-i rana…
ara dragoste suntem orfani de toate fara pasiune suntem ca o moara de vant spanzurata in vid!

D-zeu ne-a dat 2 picioare sa mergem 2 maini sa tinem 2 ochi sa vedem 2 urechi sa auzim dar de cene-a dat o sg inima? Pt ca pe cealalta i-a dat-o altcuiva ca tu sa o gasesti.

Un duh mi-a promis 3 dorinte. Eu i-am spus ca nu vreau 3 nici macar doua ci una singura: Mi-as dori sa te am pe tine!

Iubirea ta e singurul gand pentru care exist. Nu uita ca pentru tine traiesc. Si stii de ce? Doar ca sa te iubesc .

Ce sa scriu?…nu incap decat 160 de caractere…oare de cate ori pot scrie TE IUBESC ?

Nu rupe firul unei prietenii caci chiar daca il legi din nou nodul ramane…

Sa nu crezi ca poti stabili cursul iubirii caci ea daca te considera vrednic iti va indrepta ea cursul!…

Picioarele tale sunt obosite?Pt ca ai alergat prin mintea mea toata ziua….

Tot timpul sa desenezi cercuri in jurul celor pe care-i iubesti nu inimi pentru ca inimile se pot rupe, dar cercurile nu au capat.

Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine .dar un singur lucru insa stiu mi-e tare dor de tine…

A te indragosti este atunci cand ea adoarme in bratele tale si se trezeste in visele tale!

Iubirea e un cantec ce toti il canta des dar nu la toti el are acelasi inteles.

De ploaie te poti ascunde dar de dragoste n-ai unde caci oriunde te-ai ascunde ea la inima patrunde .

Daca vreodata iubirea te va lua pe aripa ei…nu o alunga! caci vei regreta…!

Nu putem merge departe in prietenie daca nu suntem dispusi sa ne iertam unii altora micile defecte…

Nu incerca sa gasesti iubirea absoluta pentru ca nu exista. Totul este relativ pe lumea asta pana si iubirea…

O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara.

Pierduta lucire din raza de luna frumoasa mea umbra nebuna frumoasa lumina scapata din stele cazuta-i din noapte in visele mele…

Adevarul care ii face pe oameni liberi este in cea mai mare parte adevarul pe care oamenii n-ar vrea sa-l auda.

Cand iubirea acel puf de papadie ce vine mereu si pleaca cu primul fir de vant va trece si pe la poarta ta atunci vei sti ca m-ai intalnit…

Cand iubesti esti cel mai fericit om din lume; cel mai trist lucru este sa suferi din iubire…

Fara IUBIRE nu exista viata! IUBITI-VA! Si alungati bezna aceasta ce ne sugruma in fiecare clipa!

Dragostea sau Iubirea este un giuvaer de mare pret dat in dar fiecarei fiinte umane. Daca l-ai pierdut viata ta nu mai are nici un sens…

Dragostea… darul cel mai de pret al omenirii… traim pentru dragoste… pentru o felie de iubire…

Cand amintirea iubirii iti da fiori sa stii ca este un gand de-al meu trimis spre tine… pentru a te ajuta sa adormi cu mine in gand!

Dragostea e ca o stafie. Multi vorbesc despre ea dar putini o vad intradevar.
Se spune ca iubesti o data'n viata, o singura iubire. Atunci cum se face ca suferim la orice despartire?

♥ Face pe inabordabila, e un Joc ce`l face des, Shi isi joaca bine Rolul, inOcenta, chip pervers

♥ Inima mea a luat'o razna, striga sperand s'auzi. Si chiar nu'nseamna ca nu plang daca n'am obrajii uzi.

♥ Speri s'ajunga ce'si dorea, sa'nvete sa lupte pentru vise pline. Sa'nvete ca fericirea ei e departe de tine.

♥ Amintirea ta mi'e dusmanul cel mai de temut, si cand dragostea vorbeste parca tot Pamantu'i mut!

♥ SI pentru el, esti doar o simpla fata. Mai mult de'atat nu ai fost niciodata

Sa taci cand vorbesc eu ! Nu`mi place sa mintsi atat timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui … [pa!] Nu uita -- asta e replik mea !

♥ Am greșit... Știu frate da nu mai am ce să fac Și ce vină am eu că n.am știut cum ești,de fapt?"

♥ Poate pentru o clipă și tu ai fost fericit,dar eu ți.am mai zis frate că totu` are și-un sfârșit.

♥ Ma Urasti? Problema Ta.•Tupeista?Pt ca trebuie sa fiu mereu peste tine! •Vrei sa`mi devii prieten?Demonstreaza`mi ca meritzi •Indiferenta?Daca nu ma interesezi •Te urasc?mi-ai dat motive •Falsa?Doar cu unii •Te Deranjez? Iarta`ma,Chiar Nu`mi Pasa

←♥→Mersul ei de scena… Te baga in dilema… Vorbeste ca O profesoara… cu un cuvant te baga`n Boala… pozeaza pozitzii proprii… iar voi TARFELOR da-ti Copy←♥→

♥ Minti ieftin si prost,iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceasi fata cuminte cu ganduri rele in minte…

N`o sa`ti dai seama .niciodata cu adevarat . .
O persoana draga pentru tine ce`a`nsemnat !
Decat dupa ce o pierzi . ea a plecat .
Te`a lasat sa te gandesti .la ceea ce`ai aruncat
Ai dat cu piciorul .atunci cand ea te-a rugat . .
Desi traiai un vis frumos .l`ai ignorat
Acum e prea tarziu sa repari ce ai stricat !
Mult prea tarziu sa stergi unde ai scuipat !
Oricum ea ramane in suflet .urata .sau iubita . .
Ii faci loc acolo .ca sigur merita

Desi mi-e dor eu te resping. Desi te vreau nu te ating. Desi-mi vb, eu nu te ascult. Tu ma iubesti, eu te alung.

Dabea astept ziua`n care vei veni , plangand la mine spunandu`mi: Iartama ! Iar Eu iti voi spune : Sa te ierte Ea. Tu pentru mine ai fost doar o Eroare Pa!

Prefer sa fiu o SCORPIE decat ca tine o alta COPIE !

Mai stii?Iti placea sa o vezi razand.Ea tot cu zambetul a ramas,tu tot cu ea in gand

Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce'ai reusit sa pierzi.

Te minti si acum,ca desi iti este dor,ai pus orgoliu in fata sentimentelor!

"Nu mA cuNosti ___ sPui cA SuNt fitsSOaSa ___t3 aScUlT aT3nTa sI iTi sPuN: `cHiaR Cr3Zi cA iMi pAsA?`"

Poate ca acum realizezi ca intr-adevar m-ai iubit,Insa e prea tarziu, da-ti seama c-ai gresit,Iubirea pentru tine era un fel de joc usor,Acum ai vrea sa fie bine, dar ranile-inca d0r.

Vrei sa schimbi ceva,e bine sa incepi cu tine, Afla ce-ti doresti si n-asculta de nimeni Intrebari gresite duc la raspunsuri false Decizii proaste duc la decizii si mai proaste.

Crezi ca-mi pasa de tine ?! Crezi prost! Idealurile mele se schimba zilnic, nu stiu ce vreau.recunosc!

Te iubea, fraiere, chiar te-a iubit candva! Priveste-o dar stai departe, acum nu te mai vrea! E mult prea tarziu pentru regrete, Te-a uitat nici nu vrea sa te ierte!

RĂSPUNSUL ESTE:
Folositor
Nefolositor
Amuzant
Inteligent
Stupid
Conţinut obscen/ilegal
Caracter irelevant
Neinteligibil sau spam

| egjrewiogjaeifjaepfpjagfegwregeyhrt a răspuns:

Se spune ca iubesti o data'n viata, o singura iubire. Atunci cum se face ca suferim la orice despartire?

♥ Face pe inabordabila, e un Joc ce`l face des, Si isi joaca bine Rolul, inocenta, chip pervers

♥ Inima mea a luat'o razna, striga sperand s'auzi. Si chiar nu'nseamna ca nu plang daca n'am obrajii uzi.

♥ Speri s'ajunga ce'si dorea, sa'nvete sa lupte pentru vise pline. Sa'nvete ca fericirea ei e departe de tine.

♥ Amintirea ta mi'e dusmanul cel mai de temut, si cand dragostea vorbeste parca tot Pamantu'i mut!

♥ SI pentru el, esti doar o simpla fata. Mai mult de'atat nu ai fost niciodata

Sa taci cand vorbesc eu! Nu`mi place sa minti atat timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui … [pa!] Nu uita -- asta e replica mea!

♥ Am greșit... Știu frate da nu mai am ce să fac Și ce vină am eu că n.am știut cum ești, de fapt?"

♥ Poate pentru o clipă și tu ai fost fericit, dar eu ți.am mai zis frate că totu` are și-un sfârșit.

♥ Ma Urasti? Problema Ta.•Tupeista? Pt ca trebuie sa fiu mereu peste tine! •Vrei sa`mi devii prieten? Demonstreaza`mi ca meritzi •Indiferenta? Daca nu ma interesezi •Te urasc? mi-ai dat motive •Falsa? Doar cu unii •Te Deranjez? Iarta`ma,Chiar Nu`mi Pasa

←♥→Mersul ei de scena… Te baga in dilema… Vorbeste ca O profesoara… cu un cuvant te baga`n Boala… pozeaza pozitii proprii… iar voi TARFELOR da-ti Copy←♥→

♥ Minti ieftin si prost, iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceeasi fata cuminte cu ganduri rele in minte…

N`o sa-ti dai seama.niciodata cu adevarat.
O persoana draga pentru tine ce`a`nsemnat!
Decat dupa ce o pierzi. ea a plecat.
Te`a lasat sa te gandesti.la ceea ce`ai aruncat
Ai dat cu piciorul.atunci cand ea te-a rugat.
Desi traiai un vis frumos.l`ai ignorat
Acum e prea tarziu sa repari ce ai stricat!
Mult prea tarziu sa stergi unde ai scuipat!
Oricum ea ramane in suflet. urata.sau iubita.
Ii faci loc acolo.ca sigur merita

Desi mi-e dor eu te resping. Desi te vreau nu te ating. Desi-mi vb, eu nu te ascult. Tu ma iubesti, eu te alung.

Dabea astept ziua`n care vei veni, plangand la mine spunandu`mi: Iarta-ma! Iar Eu iti voi spune : Sa te ierte Ea. Tu pentru mine ai fost doar o Eroare Pa!

Prefer sa fiu o SCORPIE decat ca tine o alta COPIE!

Mai stii? Iti placea sa o vezi razand.Ea tot cu zambetul a ramas,tu tot cu ea in gand

Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce'ai reusit sa pierzi.

Te minti si acum, ca desi iti este dor, ai pus orgoliu in fata sentimentelor!

"Nu ma cuNosti ___ sPui cA Sunt fitsSOaSa ___t3 aScUlT aT3nTa sI iti sPuN: `cHiaR Cr3Zi cA imi pAsA?`"

Poate ca acum realizezi ca intr-adevar m-ai iubit,Insa e prea tarziu, da-ti seama c-ai gresit,Iubirea pentru tine era un fel de joc usor, Acum ai vrea sa fie bine, dar ranile-inca dor.

Vrei sa schimbi ceva, e bine sa incepi cu tine, Afla ce-ti doresti si n-asculta de nimeni Intrebari gresite duc la raspunsuri false Decizii proaste duc la decizii si mai proaste.

Crezi ca-mi pasa de tine?! Crezi prost! Idealurile mele se schimba zilnic, nu stiu ce vreau.recunosc!

Te iubea, fraiere, chiar te-a iubit candva! Priveste-o dar stai departe, acum nu te mai vrea! E mult prea tarziu pentru regrete, Te-a uitat nici nu vrea sa te ierte!

| AdelinaChp a răspuns:

Uite iti dau eu un site de status ca si eu de acolo imi iau http://annamarya15.wordpress.com/statusurix/pareri/ si cand ai nevoiee! imediat! Sper ca te-am ajutat! fundita?:D

| JUST1ANIME a răspuns:

Depinde si motivul despartirii...

Cerul plange cu lacrimi de sange, ca ai luat-o pe ea si m-ai uitat pe mine!:(
Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.
Imi Spuneai K Sunt Un Inger Pentru Tine…st cuv cu care u inima mi-ai frant, acum stiu ca-n serile senine, uneori sh ingerii mai plang

Toata viata am irosit timpul cautand iubirea.Acum imi irosesc timpul gandinu-ma la tine
" Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea… "

" Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat! "

" Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape… "

»" E greu sa iubesti, si va fi intotdeauna, dar adu-ti aminte ca cineva te iubeste, si aceia sunt EU! "

http://statusuri.net/statusuri-de-suparare/

Sau poti pune versurile unei melodii, e cel mai simplu :)

Ma rog, SUCCES :X

| xFσxxi a răspuns:

Heiii.;*.uite aici cateva :].

Si ce usor e sa zambesti` cand ai incredere`n ceea ce esti` love struck

Si o pisica devine tigroaica daca traieste in jungla

Si maine e o zi Si maine voi zambi Chiar daca mi`e greu Voi zambi mereu

Ca nimeni nu stie mai bine ca tine ce simti • Il iubesti doar pentru tine nu pentru parinti

De-ai privi adânc în ochii mei Ai vedea ce-nsemni pentru mine As renunta la toate pentru noi Nu pentru iubire

Uneori amintirile trebuiesc pastrate Insa cei mai multi se feresc sa faca asta.

Are o aura ce te-atrage Stie ca o placi De-aia nu te lasa-n pace E atat de tacuta Misterul iti provoaca o privire pierduta

Intotdeauna pregatita pentru raul care vine Intotdeauna fericita daca treaba merge bine

Am invatat sa respect ea respecta doar banii Eu am invatat sa lupt singura ea e zero fara tati si mami

Din cauza ta sunt fericita!love struck

Mereu cu zambetul pe buze Nu se streseaza Nu prea o intereseaza ce urmeaza

E de ajuns sa am incredere in mine In ce pot sa fac ca sa fie bine Poate intr-o zi iti vei aminti Ca am avut grija de tine Macar o zi

Nimeni •Nu poate fi la fel ca tine! Tu imi dai incredere in mine!

Mereu vei cauta la o alta Ea Ceea ce adorai la mine candva love struck

Vii Pleci Mi`e totuna O sa fie altu`n locu tau ntotdeauna

Ma inalt sa zbor Din nou Dar uit ca aripile le-am pierdut Cad si dau cu capu' de trecut Si doare iar Cum a durut demult • Da' trece • Si-o iau de la inceput •

"• N`ai sa poti pleca fara voia mea • Dar daca`ai sa pleci • Eu te voi urma •"

• Nu inghit in sec • Inghit in demisec • Urmatoarea lege o astept direct • Ma exprim sa intelegi mesaju` • Eu nu`s mata sa`mi cenzurez in fata ta limbaju •

• Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea •

• Inca am suflet de copil • Care refuza sa creasca • Mi`e egal cu tot ce spune lumea asta proasta •

• Si cautai • CAutai • Te uitai in stanga • In dreapta • El nu era • Lacrimile nu se opreau • Dar acum? • De ce te prefaci ca nu-l mai placi? • Cand fardul ti s`a uscat pe obraz? •

• mi-as dori sa mai fiu fetita mica • Pentru ca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frante •

• Nu incerca sa fii a lor • Sunt multi care nu stiu ce vor • J` tine mereu deschisa o ureche • Sunt niste secrete • Doar intre fete love struck

• Model de femeie care caute scanteie • Il parasesti pe fraier • Asta`i cea mai buna cheie •"

• Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartitlove struck

• Putem spune ca ne stim din totdeauna • In momente grele ne-am intins una alteia mana •

• Si poti sa`mi iei ce vreei • Cand am langa mine toti prietenii mei •

• mi-ai dat Doamne tot ce`i mai frumos nu se putealove struck • mi-ai dat speranta s`o traiesc si`o traiesc prin ealove struck

• Respectu` este ceea ce primesti • Pentru ceea ce faci • Si o faci bine • Tu ma barfesti pe mine • Deci din respect ma pis` pe tine

Toti avem probleme • Conteaza cum le facem fata • Nu le da prea multa importanta • N`ai decat o viata •

• Am invatat sa suport • viata e grea • Dar nu suport un tradator • Asta-i boala mea •"

• Facem tot ce stim si nu ne oprimlove struck • Traim viata din plinlove struck • Facem ce stimlove struck

• Nu visam mashini luxoase • Nici castele din povesti • Trezeste`te baiete • Q astea nu ne cuceresti! •"

• Pentru ca Ea nu m`a lasat niciodata la greu :* •"

• Peste toate trecem cu capul Suslove struck • Ne avem una pe alta si asta`i mai Presus •

Cu tine in gandlove struck, stau noapte si zilove struck, si nu stiu viata fara tine cum ar filove struck.

10 vieti de'as sta cu tine tot ar fi putinelove struck

• Esti locu'n care intotdeauna m-am intors • Tu ma aduci la normal cand sunt intoarsa pe dos •

. fundita;*?

| EuLuX a răspuns:

Te iubesc...si ti-o spun pentru ultima data.De maine aceste cuvinte, la fel si tu, vor muri atat de dureros in mine.Nu va mai sti nimeni.te voi iubi doar pentru mine.Sa mai lupt nu am cum, ti-as distruge fericirea si nu pot sa iti fac asta...

Ai sa regreti cand n-oi mai fii, dar sa nu plangi... regretele sunt prea tarzii...

Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele.

A faithful friend is hard to find; remember man and keep in mind (un prieten adevarat este greu de gasit; sa tii minte asta).

Tristetea m-a cuprins si vreau sa plang … nu mai pot … te iubesc si te vreau inapoi.

Toti banii din lume ii dau doar pentru iubirea mea … as da si un munte de aur, numai sa te stiu a mea!

| MoяعИa a răspuns:

`Spui cuvinte mari`.pe care nu le`ntelegi`...

Cuvintele sunt` surde... acel vechi EU` nu te mai aude`!

Te gandesti ca stii, da nu stii ce gandesti, Doar mata crede ca te stie exact cum esti`

La` vremuri noi`... Oameni` noi imi rupi` inima`.iti` rup` capu`!

`Libertatea o furi in momentele in care`...te simti fericit sa-ti permiti un moment de relaXare`.

nici tu nu te cunosti` candva vei fi surprins de tine

Poate`.ai Gheata` la inima` Sau` macar` gheata`n pahar` da recunoaste ca ce vezi te`ngheata Iar`!

mi-a fost alaturi zile bune si nopti grele`. cand plangeam din despartiri sau de belele`!

Avem sanse mari sa Reusim sa Fim Toti la fel`}{

Te SImti De parca AI trai Mereu aceeasi zi`...

totul` se identifica intr-un clar obscur de simtire`. Infioreaza constientul`!

Crezi` Ca ma cunosti`?` Ia` convinge`te`...`

Perfectiunea` constituie un` ideal` intangibil` Nimic` din` ceea` ce reprezinta `Creatzia` nu eshte perfect` desavarsit nu exista decat aspiratie spre perfectiune.si` eu o ating`!

in conditzii` optime` pentru confuz`...Meciul` e Strans`!

dc na`i Fi` Tu`! Impreuna `s`auzim` aceeashy` muzicaa` ce ne-a legat` ca` un destin`

si`o Sa ma Semnez `cand plec`n cartea` cu` impresii`!

nu`i nevoie sa te day` ca` ai masini` straine``.arde`o cu cine vrei` si hay sa tragem linie sa facem` diferentele`dk asta mica vrea` \

cand ridik` privirea` fac` zambetu` tampit` sa`ghetze`!

n`ai` inteles ca` dragostea` nu` inseamna` sa te vezi`.zi de zi` ` visele vin visele se duc` vin altele bineinteles`...te iubesc` da las ca-mi trece`

Fanii` ma` Privesk` cu drag`! `. `!` Prin `Lunetaa`

Auzi` Ba`.eu nNu`ty reproShez ceea` ce esti`.Deshy` intr-o zi tare` Ash` vrea Sa te trezeshty`!

`O sa fiti` pushy` la zid.`Pe rand`! mu**tilor ca se iarta` da nu se uita` lucrurile ce dorr`

`Trebiua sa-l sun`. trebuia` sa-i spun`. Poate mai am` o sansa` Dar` e un` alt` final` de drum`! Ai` intrat` chyar si`n visele melee`

; x

| amphii a răspuns:

Am si eu cateva da si spOOki96 are dreptate in cea ce a zis iti dau eu cateva sper sa iti placa...batting eyelashes

Vii • Pleci • Mi`e totuna • O sa fie altu`n locu tau • Intotdeauna •

Toti sunteti in stare sa cuceriti o fata, foarte putini sunteti in stare sa o pastrati langa voi. thinking"

? Ce te face sa crezi ca el era "The one"? Ai crezut ca stai o viata? Dar n-a trecut un an? Ai pus prea mult suflet? Nu-ti face corectie!? N-ai gresit cu nimic? Deci ia-o ca pe o lectie!?

- Ma uit la el nici macar nu imi pasa. poate totul ar fi fost altfel daca ar fi stiut sa iubeasca!

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt.

Sincer, nu mai vreau sa stiu nimic.Vezi-ti de drum si fii fericit! happy

Regrete? Oare care alta fraiera o sa te mai ierte?!

Fii atent sa vezi cum doare, cand o sa ma vezi nepasatoare!

Indiferenta mea, te v-a lovi puternic in piept. Atunci iti vei da seama ca nu mai pot sa te mai iert.

sper ca o sa iti fie de ajutor la cevabatting eyelasheslove struck

| Adda_Adytza_1997 a răspuns:

Ei îi place sa zâmbeasca si sa se veseleasca dar deseori plânge.Ea fuge de trecut, dar întotdeauna se gândeste la el si viseaza sa-l intoarca.Ea nu crede în minuni, dar tot îsi pune dorinte.

Cand cineva la care tii pur si simplu pleaca, aminteste'ti ca frunzele, toamna, nu cad pentru ca vor, ci pentru ca a sosit momentul...

Stii ca ar trebui s'o porti mereu in inima ta. Exista multe ''ele'' dar o singura ''ea''!

Oamenii vin, raman, pleaca si nu-i poti judeca.dar cand pleaca, pleaca c-o bucata din inima ta.

Si acum e la fel, ea nu mai este ea.El e departe, fata nu-l poate uita.

Numai eu stiu ce-am indurat, numai eu stiu cat am vrut sa tip si a trebuit sa tac.

Dati-mi un vis de trait caci realitatea ma omoara!