| Metal666 a întrebat:

Heii tuturor! ^^ Am nevoie de pareri diferite si m-am gandit ca asta e cel mai bun site unde pot primi niste raspunsuri cat de cat serioase. Am o mica problema, pot spune. Am 1.76, poate chiar 1.80 si doar 51 de kg. Am facut karate, mananc destul de bine, nu am alte probleme de sanatate, iar la sport in ce priveste probele de atletism am abilitati bune pot spune. Vreau sa ma ingras pentru ca sincer nu imi place nici mie prea mult sa fiu atat de slab si m-am cam saturat sa mi se tot spuna ca sunt anorexic. Chiar am anorexie? Iau cele 3 mese ale zile la ore fixe, deci nu stiu ce ar putea fi in neregula... daca mi-ati putea da cateva sfaturi ar fi genial. ^^

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Anorexic ești dacă ai cu minus 30 din înălțime!
Ai arderile accelerate, mergi și fă dozările hormonale la endocrinologie.
Pa, pa.

| OnuOnulică a răspuns:

Salut!
Mananca mai mult, mananca de la fast food, pizza, mananca foarte mult lays (cipsurile acelea ce le mananca toti copii si care produc ingrasare ), fa mai putin sport, ai grija sa nu scapi problema de sub control daca te vei ingrasa prea mul este mai greu sa slabesti! ai grija mare! si sincer nu stiu de ce unii vor sa se ingrase cand altii vor sa slabeasca minim 10 kg.

| RockLife a răspuns:

Anorexie inseamna sa nu mananci, si sa te vezi mereu gras.
Iar, o solutie pentru a te ingrasa, ar fi sa iei vitamine.