| Rossie a întrebat:

Heiii again TPUhappy.Am nevoie de un sfatpuppy dog eyes.Acum 2-3 saptamani am cunoscut in scoala un baiat de care nici macar nu stiam pana acum.E genial,din prima clipa cand am dat din greseala peste el.mi-a placutlaughing.Am inceput sa vorbesc cu el pe facebook iar apoi pe mess,sa ne cunoastem mai bine, dar faza e ca o fata i-a zis ca il placstraight face.A doua zi m-a intrebat daca il plac ca i-a zis o fata si eu m-am panicat si am zis ca nu il plac in felul ala si ca doar mi se pare simpaticsad.El mi-a zis sa-i zic daca il plac dar faza e ca dupa poate nu se mai comporta la fel cu mine sau suferam o dezamagire.Acum el o sa fie a 9a iar eu a8a..si nu o sa-l mai vadcrying. Faza naspa e ca pe mess mereu eu incep conversatiile.Nu stiu ce sa faccrying.Vreau sa-l vad sa vorbesc cu el si poate sa se intample ceva intre noihappy.Nici macar nu stiu ce subiecte sa mai deschis cand vorbim pe messhappy. Ceva sfaturi

4 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Trebuia sa recunosti cand te-a intrebat.Macar lasa-i ochii in pamant si-i spuneai asta cu o voce mai moale. Daca te-a intrebat inseamna ca il interesai, iar acum, prin raspunsul tau, poate cauta el o prietena.Incearca sa-i spui ca te-a luat prin surprindere si te-ai blocat.Chiar daca merge la liceu,daca e sa fie,puteti continua o relatie, mai ales ca peste un an il poti urma.Cel putin va veti testa trainicia relatiei, dar mai sunt si alte lucruri bune.A fi putin la distanta, cu speranta revederii in anul urmator, inseamna o consolidare a relatiei, nu neaparat racirea ei.Iar pe tine te poate motiva sa te pregatesti pentru.a intra la liceul la care merge el.Bafta!

| anabahebak a răspuns:

Un mod bun de ai da intalnire este sa il intrebi daca vine in parc, la piscina cu tine si cu prietenii tai, ii spui sa isi mai ia si el cativa prieteni si poate iese ceva daca vine.
Orcum iti urez succes

| Rossie explică:

Am uitat sa mentionezlaughing.dau funda

| Rossie explică:

Si multumesc tutror celor ce imi dau sfaturihappy