| Bubi19 a întrebat:

..cine ma poate ajuta cu niște ideii? vreau sa il fac pe fostul iubit sa sufere....asta fiind ca m-a mințit!. dau funda celui mai bun răspunswinking

Răspuns Câştigător
| LoreMitten a răspuns:

Heyhappy.Hai sa-ti spun ceva,daca cineva te face sa suferi, nu-l face si pe el sa sufere la fel de rau cum te-a facut pe tine, pentru ca odata si odata, raul pe care la facut alotra, se intoarce impotriva lui.(cu toate ca nu doresc raul nimanui). Daca el nu te mai place nu ai ce sa faci.

11 răspunsuri:
| ostea a răspuns:

Razbunarea nu este o solutie.In viata cam totul se plateste asa ca nu iti face griji, roata vietii se intoarce de mai multe ori si daca tu faci ceva si te razbuni pe el tot tu o sa suferi si mai mult.De ce nu lasi lucrurile sa curga asa cum sunt ele? Accepta ca te'a mintit si mergi mai departe.Ia'o ca pe o lectie nu ca pe ceva rau.Viata,oamenii care vin in sufletul nostru ne invata cate ceva chiar daca experienta este mai dura, trista, dramatica, ACCEPTA totul.Sa nu faci vreo prostie ca o sa platesti pentru ea mai devremea sau mai tarziu.Acum esti suparata si nu trebuie sa reactionezi la ceea ce simti. SSentimentele de furie, nervositate, ura, impulsurile de moment trec nu iti face probleme dar nu reactiona la ele ca o sa iti para si tie rau.Numai bine.

| cristiiiiiii a răspuns:

Daca numai esti cu el ar trebui mai bine sa il lasi sa nu te mai stresezi sa il faci sa sufere. mai bine concentreaza-te asupra vietii tale.

| LineGuide a răspuns:

Gelozia este cheia! Nimic altceva nu il supara pe barbat mai mult decat gelozia, si poate cand vad ca nu mai detin ei puterea.
Mult noroc!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca vrei sa sufere, inseamna ca nu l-ai iubit niciodata.O relatie se incheie amiabil, fara asemenea razbunari.Altfel a fost timp pierdut, datorita unor sentimente prost intelese.

| Maomau a răspuns:

Fa-l gelos facand ochi dulci celui mai bun prieten al sau!

Răspuns utilizator avertizat
| AnaMaria2719 a răspuns:

Razbunarea este arma prostului.Te inteleg, nu suport minciuna. Si baietii in fata in spun alte lucruri si pe la spate mint de nu-ti vine sa crezi ca sunt una si aceeasi persoana. Este foarte urat din partea lor si nu-i inteleg cum pot sa fie atat de fatarnici sa minta fara nicio retinere, poate am aprecia mai mult daca ne-ar spune adevarul in fata. Doare mult. si te macina asa pe dinauntru fiindca nu e corect fata de tine si de toate sentimentele pe care le-ai investit. Incearca sa te obisnuiesti cu ideea ca el nu te merita si nu are rost nici macar sa te deranjezi sa-l faci sa sufere, il va face soarta. Roata se intoarce intotdeauna si este cineva care sa faca si dreptate, acolo undeva.

| BeInnocent a răspuns:

Esti sigura ca te mai place? Daca da,eu zic sa vorbesti cu un baiat sa ii faceti in ciuda saaau sa il ignori TOTAL. Daca nu merge asa,cobima un fraieruc care te place si pune-l sa te imbratiseze cand e el prin preajma ( asta poti face si cu prietenul cu care te-ai aliat ).
Daca NU te mai place eu zic sa te lasi. Nu are cum sa sufere asa.
Insa eu ti-as sugera sa il lasi in pace, pentru ca razbunarea e arma prostului, Am inteles ca te-a mintit, si ca dorinta de razbunare creste din ce in ce mai mult, dar uneori e mai bine sa lasam cei care ne fac sa sufere deoparte si sa fim fericiti, sa nu ne stricam frumoasele momente din viata gandindu-ne la planuri si cate minuni.
Sper ca nu te-ai suparat >big grin

| Gabrielaa90 a răspuns:

Daca el nu te mai place nu ai cum sa'l faci sa sufere pentru ca putin ii pasa ce faci tu.Mai bine lasa lucrurile asa, sa nu creada ca esti vreo ''disperata''. Pana la urma nu ai nevoie sa te razbuni, fiecare primeste ceea ce merita.

| NOantidoteX a răspuns:

Te sfătuiesc să nu faci asta. E o pierdere de timp. Indiferența e cea mai bună armă. Fii indiferentă când și dacă mai vorbiți. Nu-ți pierde timpul încercând să-l faci să sufere. Va suferi destul când te va vedea cât de bine îți este fără el.

| Alexandra0797 a răspuns:

Paii. gelozia este punctul slab a mai multor baieti a majoritatea baietilor.Eu zic ca pe mess sa iti pui la status '' Te iubesc... '' aici pui tu un nume si face to face te tii de mana cu alt baiat, il saruti, il iei in brate. funda?