| patriccccia a întrebat:

Heiii :*. Deci big grin. Am dat la geografie un test de 100 de intrebari si am facut 47 ( adica 5 ) iar profesoara ne-a dat inca un punct de la ea si noi mai aveam niste plusuri fiecare ca noi in fiecare luna cumparam revista " universul meu " si ne pune intrebare din revista si cine stie ia plus. Si cand ne-a pus intrebare eu am stiut iar colegul care era cu plusurile nu a fost in clasa ca era la chimie sa se pregateasca pentru olimpiada si o scris plusurile o colega ( si cu plusul care l-am luat acum aveam in toatal 3 plusuri ). Azi cand ne-a trecut nota ( colegul meu nu sia scris plusurile de pe foaia pe care eu dat- o colega mea ) si eu aveam numai 1 plus si in catalog imi iesea : 4.7 >- 5 + 1 ( de la ea un punct ) si + 1 plus ( da trebuia 3 plusurui ) 7. Si la sf orei i-am zis la profa si nu m-a luat in seama. si apoi m-a sunat mama si mama a sunat-o pe diriginta sa ii zica la diriga sa vb cu profa de geogra ( lancra care e preferetaaa mea ) ( fara sa stiu eu ca daca stiam nu o lasam crying ) si diriga o vb cu profa. Si neo chemat profa pe mnn pe fata aia si pe ala cu plusurile si o zbierat pe mine de numa numa si eu m-am apucat de plans si mi-am cerut scuze si o zis profa ca nu are nimic cu mine da eu cred ca acum ma ia in ochi rai si ma asculta in fiecare ora si mi frica de numa ...ca trebuie sa stiu sa arat la harta pe derost toate orasele si tarile din africa asia si amecica de nord si de sud +capitale ((. Oare ar mai trebui sa ii cer marti cand am ora cu ea inca odata scuze? Ca mie mi frica sa nu ma ia in ochi rai pentru ca ii placea de mine ca invatam si am numai 10 la ea si testul asta la care am facut 47 de punctee...a fost o intamplare ca nu mi-am invatat ca nu am putut si acum. Va rog ajutati-maa cryingcryingcrying:*.

Răspuns Câştigător
| george5mh a răspuns:

Daca o admiri atat de mult pe doamna ta profesoara, atunci ea este o persoana inteleapta. Prin urmare, eu zic sa faci asa: iti ceri scuze si ii spui cu cata sinceritate poti tot ce ai scris mai sus, ii vorbesti despre tot ce s-a intamplat (dar nu de fata cu colegii tai, pentru ca anturajul modifica mult comportamentul si reactiile oamenilor). Am avut si eu un episod aproape exact la fel, doar ca eu l-am avut cu doamna diriginta, care ma iubeste foarte mult si si eu pe ea. Oricum, dupa scuze ii vei spune ca acea nota a fost o intamplare, ca iti fereai de fapt media de un "cutit", dar totusi vei zice ca ai vrut doar sa iei ceva ce iti apartinea de drept (nota) si ai fost frustrata din cauza acelei erori cu punctele. Daca este un om de calitate va intelege. Ai nevoie de curaj si sinceritate (nu-mi trebuie funda dar vreau sa imi spui cum a mers).

1 răspuns:
| patriccccia explică:

Paiiiii mi`o lasat 7 in catalog si trebuia 9 si mi`o iesit media 9 si trebuia 10winking:d