| Bubuletu a întrebat:

Hello!
Acum o luna am fost la o petrecere, unde un băiat a recunoscut ca place o fata. Eu i-am zis fetei, si ea a zis:,, normal ca mă place pe mine, nu s-ar uita la tine niciodată..."
Băiatul nu imi place, dar imi este prieten. El a auzit, iar eu am plecat suparata afara, sa stau singura. Nu mă doare ce imi zice, dar am fost CMBP...
Băiatul a zis ca nu e așa, si ca mă place. Eu dam sceptica, dar el nu credea si imi tot zicea asta. I-am zis ca acum 10 min o plăcea pe aia, si acum pe mine, si i-am zis ca dacă mă place sa o facă in fata le cealaltă fata nesimtita, si așa a facut.
Apropo, in timpul unui joc eram in echipa cu el si m-a luat repede in brate, si eu am ras.

Mai târziu, i-am zis sa ZICA dacă a facut-o de mila, si a zis, dupa ceva timp, ca da, dar acum chiar mă place.
De atunci nu prea am mai vorbit.
Acum, as vrea sa fim prieteni, dar nu știu cum sa il iau, si cum sa aflu ce crede despre mine.

Răspuns Câştigător
| angelicsin a răspuns:

Sincer cred ca chiar te place dar poate ca e unpic confuz, te considera o prietena buna aproape de inima lui si de aceea e unpic confuz. daca vreti sa fiti doar prieteni poti sa fii sincera si atat si sa ii spui in fata, un prieten bun greu gasesti, a sarit in apararea ta in fata celeilalte pentru ca tine la tine si nu i-a convenit de loc ideea ca tea suparat. am facut si eu asta cu o prietena din copilarie si am fost chiar si impreuna ani buni, si dupa tot si toate am clarificat confuzia intre noi, si am ramas la fel de buni prieteni dupa toate astea. comportate cu el ca de obicei nu incerca sa il respingi ci purtati o discutie seriuasa si calma happy despre asta si fiti amandoiu cat de sinceri puteti unul cu celalalt, sinceritatea poate cateodata doare de la o fata mai ales dar saa o lom si altfel, daca il restecti si tii la el ca amic si invers ii spui sincer ce gandesti si o sa vezi ca si el o sa fie la fel. daca il cunosti bine stii cum sa il abordezi in subiect

| Bubuletu explică (pentru angelicsin):

Merci! Chiar o sa mă gândesc si cred ca ai dreptate...

| angelicsin a răspuns (pentru Bubuletu):

Viata e asa cum eu, si sincer daca nu faci un pas nu ajungi nicaieri, sunt ateu deci nu cred in destin si dumnezei si din astea, dar cred ca in viata daca ai doua picioare, stai tare pe ele si mergi inainte cu topeu si daca ai doua maini poti sa iti construiesti viata cum vrei si sa apuci si sa tii cu ele de ceea ce vrei si iti doresti. SO! dai inainte cu tupeu si fa tot posibilul sa nu ai regrete happy pana la urma o faci pentru tine nu pentru altcineva nu? happy

| Bubuletu explică (pentru angelicsin):

Bine spus...ciudat ca ești ateu, ești primul ateu cu care am vorbit dar se pare ca încep cu unul ok, nu cu unul *********!

| angelicsin a răspuns (pentru Bubuletu):

Religia sau lipsa de ea nu are treaba cu cine si cum este cineva ca persoana happy cum nu are nici cu dragostea si nici bunul simt happy

5 răspunsuri:
| angelicsin a răspuns:

Sau poate e ideea ca te sperie unpic o relatie cu el pentru ca nu vrei sa fie de mila, dar nu mila l-a facut sa iti ia apararea. sau cine stie poate incercati sa fiti impreuna dupa ce discutati si ajunge-ti la un comun acord.