| deniedaccess a întrebat:

Hello! cele mai bune prietene ale mele sunt certate pentru un lucru cat se poate de prostesc si eu incep sa ma simt ca o minge pasata de la una la cealalta.Chiar nu stiu ce sa le sfatuiesc pentru ca nu vreau sa trec de partea uneia dintre ele si chiar imi doresc sa le impac... dar nu am nicio idee. Daca va pricepeti in domeniu.help me!laughing

Răspuns Câştigător
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Nu ar trebui sa te bage si pe tine in asta, e problema lor. Spune'le ca este doar o greseala si amandoua au dreptate, asa ca sa nu mai fie certate pentru o prostie, pentru ca ele sunt niste prietene bune si ar fi pacat sa se strice relatia dinainte doar pentru asta.

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pune-le fata in fata si pleaca de langa ele. Ori se iau de moate, ori se iau in brate, se pupa si se impaca. Mizez pe a doua varianta datorita gradului de dificultate al conflicelor la varsta voastra

| Rebecca a răspuns:

Va trebui sa va intalniti toate 3 si sa vorbiti. Dacavor continua sa incerce sa te traga de partea lor, fiecare, supara'te pe aman2. Roaga'le sa se impace de dragul tau, de dragul prieteniei voastre. Daca nu merge, va trebui sa nu vorbesti cu ele pana nu se impaca

| OnlyGirl a răspuns:

Am patit si eu asa, tot ce trebuie sa faci e sa le amintesti de toate clipele frumoase petrecute impreuna si sa le explici ca tu nu poti sa fii de parte uneia dintre ele si cz tu ai nevoie de amandoua pentru a te simti bine, iti spun eu va merge poate nu pe moment dar a doua zi se vor gandi la ce le-ai spus si se vor impaca

succeslaughing

fundita?