| larrii a întrebat:

Hello big grin vreau sa ma duc la un liceu la profilul stiinte sociale intensiv engleza...si am inteles ca trebuie sa dau nu stiu ce proba. cum se face? adica trebuie sa ma duc in vacanta sa dau proba sau imediat dupa ce ma inscriu?big grin multumesc:*

Răspuns Câştigător
| Iva a răspuns:

Probele in principiu se dau chiar acum. Daca nu cumva s-au terminat deja. Dirigintele tau ar trebuie sa stie.
Daca ai nevoie de informatii despre mai multe licee, vrei sa le compari dotarile sau sa vezi cum se completeaza fisa de inscriere la liceu, du-te pe www.admitereliceu.ro si selecteaza licee dupa criteriile dorite.

1 răspuns:
| bebitza_3258 a răspuns:

Pff... din cate stiu eu pentru profilul stiinte sociale nu se da proba pentru bilingv, doar la filologie si mate-info. happy. si asta doar daca esti A1 engleza/ franceza si vrei sa dai un test ca sa fi A1 la franceza/engleza sau pentru a fi in alta clasa cu alt bilingv. Depinde de caz.