| preadulce a întrebat:

Am terminat clasa a 8a si vreau sa intru la profilul Stiinte Sociale (intensiv engleza)...si nu stiu la ce facultate as putea sa dau dupa liceu.straight face
PS:Eu urasc acel serviciu in care trebuie sa stai in fiecare zi in fata unui calculator si sa faci contabilitatea.sau chestii d genul asta.laughing
help!batting eyelashes

7 răspunsuri:
| BBAlyss a răspuns:

In domeniu poti lucra ca jurnalist, avocat, speolog, geolog, in turism, psiholog, consilier...

| Muppet a răspuns:

Poți sa faci facultate de limbi străine și sa devii traducător thinking Asta îmi propusesem eu dar pana atunci o sa schimb o grămada de idei laughing

Succes:d

| mihai_1207 a răspuns:

In primul rand te felicit ca iti pui astfel de intrebari si ca nu mergi dupa turma ci te gandesti la ce ti-ar placea sa faci. E un super prim pas. Acum, daca stii ce nu vrei sa faci, ar trebui sa te gandesti la ce ai vrea si ti-ar placea sa profesezi si in functie de asta sa alegi profilul studiilor viitoare. Mai furnizeaza cateva info cu privire la acest aspect si vezi ce sfaturi mai primesti happy In baza info de pana acum as spune HR (are o dinamica socio-umana) ca si domeniu si SNSPA ca si facultate. Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| FetitSa a răspuns:

Eu iti sugerez orice alt profil big grin. sa fim seriosi. cate cabinete de psihologie stii? in ziua de azi nu se mai cauta! toti prefera sa stea acasa si sa caute pe internet remedii... eu iti sugerez alt profil happy

| RGK a răspuns:

Eu (personal) am observat ca nu conteaza ce profil ai facut pentru ca poti merge - in mare - la orice facultate, exceptand alea care cer neaparat Mate sau Romana (adica daca ai facut profil stiinte sociale nu vei putea merge la fac.de mate iar daca ai facut profil real, probabil ca nu te vor atrage Literele). Dar e ok gandirea ta si te felicit daca sti de acum ce vrei sa faci cand termini scoala/facultatea... unii inca se gandeschappy

| smileKiller a răspuns:

Pai eu sunt la engleza intensiv, dar stiintele sociale sunt cu totul altceva, nu are legatura sunt profile diferite. Pai la engleza intensiv, dupa liceu poti ajunge translator, avocat, grefier, depinde ce facultate faci, iar profilul engleza iti deschide toate portile, poti sa faci facultatea de drept, de litere sau o sa vezi ce o sa-ti placa in viitor. happy