| PisuCluj a întrebat:

Hello! Imi place de un baiat...este de la mine din scoala.nu stiu cum sa ii spun imi este frica sa nu imi spuna ca nu ii place de mine.Noi de obicei jucam pool pe messenger si atat. un sfat...

7 răspunsuri:
| LifeFail a răspuns:

Daca ti-e frica de cum o sa reactioneze poate ar fi mai bine sa nu ii spui. Roaga un prieten comun de-al vostru sa vorbeasca cu baiatul respectiv despre tine, sa-l intrebe daca te place eventual sau sa-i spuna ca si tu il placi. Sau, ia-ti inima in dinti si spune-i tu insati ca il placi. Va fi surprins si isi va da seama ca ai curaj.
Si s-ar putea sa ai o surpriza placuta si sa afli ca si el te place.
Incearca sa ii dai semnale, de obicei asa fac fetele ca sa vada daca un anumit baiat le simpatizeaza.
Zambeste-i cand il vezi, fa-i cu ochiul etc.
Sau cand sunteti inconjurati de un grup de prieteni, priveste-l adanc il ochi si apoi retrage-ti brusc privirea. Isi va da seama ca il simpatizezi.
La mine au functionat chestiile astea.
xoxo

| parazitu_8805 a răspuns:

Faceti mai mult decat sa jucati un pool pe messenger... vorbeste si la scoala cu el. Daca el e fetita abordeza-l tu

| ZabaricitoviciBuăăă a răspuns:

Nu stiu ce sa zic vb cu el uitate in ochii lui cand vb cu el si intreaba-l ce parere are despe tine vb cu prietenii lui sa afli mai multe(daca aveti prieteni comuni)si daca uh crezi ca ai sanse intreaba-l si totul va veni de la sine mult succes sa te plk si el love struckwinking

| Bubble_7593 a răspuns:

Buna.
Am o idee nu stiu daca te poate ajuta prea mult dar eu asa as face.As incerca sa-l bat la un joc de pool si sa jucati pe tot felul de intrebari la care sa iti raspunda. Un fel de adevar sau provocare.Atunci il poti intreba daca te placebig grin
Sper sa te ajutetongue

| justbogd4n a răspuns:

Asa am patit si eu... cel mai bine e sa faci ceva sa ii spui pentru ca o sa fie prea tarziu si o sa iti para rau, iar atunci o sa vrei sa mai vorbesti cu el dar nu o sa se mai poata

| PisuCluj explică:

Deci cum sa intamplat...ma agatat el pe mine pana la urma laughing...si acum suntem impreuna love struck

| ioana_9955 a răspuns:

Pai ai putea sa-i dai o pedeapsa daca castigi sa vbeasca cu tine la scoala big grin