| georgica112 a întrebat:

Hello TPU! Am o problema mai delicata dar si putin ciudata. In ultima luna sunt foarte stresat mai ales ultimele zile, voi merge la o olimpiada nationala peste o saptamana!

Mi se pare ca mi-a aparut un fel de gusa, dar e impropriu spus, oarecum mi s-a umflat putin gatul, am citit pe net despre glanda tiroida dar nu cred, in plus stau mai mereu in oglinda si ma uit....desi parintii, si apropiatii imi spun ca nu am nimic, mie tot mi se pare! Cred ca totul este in mintea mea pe fond de stres, mai ales ca am slabit mult si e posibil ca in jurul gatului sa fi ramas putina grasime...

Voi ce parere aveti? Sa merg la psiholog? Sau sa ma calmez? Mersi!

2 răspunsuri:
| Kryss13 a răspuns:

Calmeaza-te! Pana la urma este doar o olimpiada! Si stai linistit ca nu ai nimic dar asa te vezi tu... gandeste-te ca este doar un test pentru scoala nimic mai multhappy
Te pup si ai grija de tine:*

| Amrooo a răspuns:

Eu zic sa te calmezi. Uneori in preajma tezelor sau a unui test important si eu patesc asa, insa ma calmez usor.Eu zic sa te pui in pat si sa te uiti in jur de 10 minute la tavan, dar fara sa te gandesti la ceva.Pur si simplu te uiti la tavan.Asta te va calma putin.